Programmeerimisnädalal üritused Tallinna Keskraamatukogus

7.‒22. oktoobrini 2017 toimub Euroopa programmeerimisnädal (EU Code Week). See on 2013. aastal Euroopa Komisjoni poolt algatatud ettevõtmine, mille eesmärgiks on teha programmeerimine nähtavamaks – tutvustada noortele, täiskasvanutele ja eakatele programmeerimist lõbusal ja kaasahaaraval moel.

Euroopas toimub programmeerimisnädala tähistamiseks erinevaid üritusi. Tallinna Keskraamatukogus toimuvad selle nädala raames robootika töötoad, kuhu on oodatud nii väiksemad kui suuremad robootikahuvilised. Robootika töötubades kasutatakse nii Lego WeDo kui Edisoni robootikakomplekte. Registreerimine e-posti aadressil laste@nulltln.lib.ee ja telefonil 683 0914.

Kännukuke raamatukogus tehakse ekskursioone Innovatsioonilaboris, kus tutvustatakse 3D printerit, graafikalaudu ja kilelõikurit. Neljapäeval, 19. oktoobril kella 13‒18 on Kännukuke raamatukogus Robootikapäev, kus on võimalik osaleda Edisoni robotite sumovõistlusel. Registreerimine e-posti aadressil kannukuke@nulltln.lib.ee ja telefonil 683 0951.

7.‒22. oktoobrini kella 10‒20 on eestikeelse kirjanduse osakonna laste- ja noorteteeninduses (Estonia pst 8) võimalik tutvuda programmeerimismängude ja -programmidega (Codemonkey, Robomindacademy, Scratch, Allcancode). Kõik huvilised on oodatud programmeerimisoskusi omandama ja täiendama. Eelnev registreerimine ei ole vajalik.

Lisainfot  programmeerimisnädala kohta leiab http://codeweek.eu/ ja #codeEU

Tallinna Keskraamatukogu ürituste kohta saab lisainfot infoteeninduse pearaamatukoguhoidjalt Sille Dammannilt, telefonil 683 0919 ja e-posti aadressil Sille.Dammann@nulltln.lib.ee .

Lõbusat programmeerimise nädalat!

Teate edastaja