Tallinna Keskraamatukogu otsimis- ja orienteerumismäng „Aardejaht“

Tallinna päeval, 15. mail algab laste otsimis- ja orienteerumismäng „Aardejaht“, mis viib usinad otsijad kuu aja vältel Tallinna Keskraamatukogu raamatukogudesse põnevaid ülesandeid  lahendama.

Aardejaht on 7–12-aastastele lastele mõeldud mäng, kus kuu aja jooksul (15. mai – 15. juuni 2017) tuleb lastel külastada vähemalt 15 raamatukogu. Mängus osalevad kõik Tallinna Keskraamatukogu haruraamatukogud ja teenindusosakonnad. Igas raamatukogus on erinevad ülesanded, mõistatused ja tegevused, mille lahendamise järel saab laps mängu passi templi ülesande täitmise kohta. Aardejahi eesmärgiks on põnevalt ja seikluslikult õhutada raamatukogus käimist ning anda lastele uusi teadmisi. Igal aastal on Aardejahti fookuses erinev teema. 2017. aastal on selleks TERVIS. Mängu abil püüame anda lastele teadmisi tervislikust toitumisest ja eluviisidest, terveks olemisest ning loomulikult terviseraamatutest.

Aardejahi passe saab kõigist keskraamatukogu haruraamatukogudest ja teenindusosakondadest.

Iga aastaga on mängu maht kasvanud. 2016. aastal külastati seoses Aardejahiga meie raamatukogusid 995 korda. Mängupassi alusel raamatukogude külastamine ja auhindade saamine tekitab elevust nii lastes kui ka nende vanemates, kellega tihti raamatukogusid külastatakse.

Mängu auhinnad on välja pannud kirjastused EGMONT Estonia ja Matle, Tervise Arengu Instituut, Põhja-Eesti Regionaalhaigla Verekeskus ja Tallinna Keskraamatukogu.

Otsimis- ja orienteerumismäng „Aardejaht“ toimub eesti ja vene keeles.

Lisainfo: Väike-Õismäe raamatukogu juhatajalt Svea Nuoranenilt e-posti aadressil oismae@tln.lib.ee ja telefonil 674 0933

09.05.2017