Tallinna Keskraamatukogu töötajad õpetavad Euroopa Parlamendis graafikalaudade kasutamist

17.‒18. oktoobril toimub Brüsselis Euroopa Parlamendis interaktiivne näitus „Generation Code: born at the library“. Näitusel demonstreerivad Euroopa rahvaraamatukogud tipptasemel seadmeid ja lahendusi, mis on Euroopa Liidu liikmesriikide rahvaraamatukogudes kasutusel. Tallinna Keskraamatukogu töötajad õpetavad näitusel huvilistele graafikalaudadel joonistamist ning erinevate vabavaraliste arvutigraafika programmide kasutamist. Samuti tutvustavad nad näitusel Euroopa Parlamendi liikmetele ja teiste riikide raamatukogudele Tallinna Keskraamatukogus kasutatavaid infotehnoloogiaseadmeid, läbiviidavaid koolitusi ja nutiprojekte ning äsja avatud innovatsioonilaborit.

Lisaks saavad külastajad interaktiivsel näitusel virtuaalreaalsuse vahendusel ajas rännata, õppida 3D-printimist ja tutvuda robotitega. Näitusel osalevad ka Euroopa Parlamendi liikmed, kes kohtuvad raamatukogude esindajatega.

Näitus „Generation Code: born at the library“ toimub juba teist korda. 2016. aastal jagas Tallinna Keskraamatukogu osalejatele nippe, kuidas nutitelefone ning tahvelarvuteid arukalt kasutada. Eelmise aasta näitus oli menukas, seda külastas ligi 100 Euroopa Parlamendi liiget. Näituse raames moodustati parlamendi saadikutest raamatukogude huvigrupp (inglise keeles MEP Library Group), kuhu kuulub ka meie Euroopa Parlamendi saadik Kaja Kallas. Näitus on raamatukogude jaoks väga oluline, kuna kolleegid erinevatest riikidest saavad vahetada ideid ning parimaid praktikaid. Lisaks loob kohtumine parlamendi liikmetega võimaluse ümber kujundada ja tõsta raamatukogude mainet nii otsustajate kui avalikkuse silmis.

Lisainfo Tallinna Keskraamatukogu teenindusdirektorilt Kristiin Meoselt, telefonil 683 0903 ja aadressil kristiin.meos@nulltln.lib.ee.

Näituse „Generation Code: born at the library“ kohta leiab täiendavat teavet MEP Library Group’i veebilehelt.