Tallinna Keskraamatukogus avatakse kaks keskkonnateadlikkusele üles kutsuvat näitust

Tallinna Keskraamatukogu võõrkeelse kirjanduse osakonnas (Liivalaia 40) avatakse 04.06.2018 korraga kaks näitust, mis kutsuvad külastajaid üles oma keskkonna-alast käitumist üle vaatama ja vajalikke muudatusi ette võtma.

Plakatinäitusel „Mu roheline ID“ näeb 6 riigist (Eesti, Island, Leedu, Rootsi, Soome ja Taani) pärit raamatukoguhoidjate niinimetatud rohelisi ID-kaarte, kus subjektid avaldavad oma keskkonnaga seotud mured ja rõõmud ning annavad isiklikud tõotused keskkonna parandamiseks. Näitus pandi kokku rahvusvahelise koostööprojekti „CreaTeams in Library“ (eestikeeli: „Loovmeeskonnad raamatukogudes“) raames 2018. aasta kevadel ning seda toetas Nordplus. Näituse eesmärgiks on külastajaid inspireerida, panna neid mõtlema oma igapäevasele käitumisele ja selle tagajärgedele, ning algatada protsess, mille abil muudame maailma – üks tõotus korraga. Näitus jääb võõrkeelse kirjanduse osakonda terveks suveks ning rändab seejärel teistesse keskraamatukogu osakondadesse ja haruraamatukogudesse.

Näitusel „Meie tulevik – lastelt täiskasvanutele“ on üleval algklasside ja lasteaialaste joonistused. Lapsed said piltideks inspiratsiooni kohtumistel, mis toimusid projekti „Lastega loomariigis: milline on meie tulevik“ raames, mida toetas Hasartmängumaksu Nõukogu. Igal kohtumisel tutvusid lapsed eksperdi vahendusel erinevate looma- ja putukaliikidega ning said õpetust inimtegevuse võimalike kahjude kohta. Oma joonistustega panevad lapsed täiskasvanutele südamele, et täna tehtud loodust ja loomi kahjustavate otsustega peavad elama nende lapsed ja lapselapsed. Jättes praegu drastilised muudatusotsused vastu võtmata, kindlustatakse tänastele lastele kurb tulevik. Meie koduplaneet on igale põlvkonnale antud ajutiselt hoidmiseks, mitte päriseks. Näitus jääb võõrkeelse kirjanduse osakonda üles juuni lõpuni ning rändab seejärel teistesse keskraamatukogu filiaalidesse.

Näitused avame 04.06.2018 kell 12.00 algava Eesti Rohelise Liikumise loenguga. Loengut peab liikumise esindaja Mihkel Annus. Loengut on kuulama kutsutud Tallinna Lilleküla Gümnaasiumi noored.

Lisainfo Tallinna Keskraamatukogu võõrkeelse kirjanduse osakonna juhataja Kristel Palkilt telefonil 683 0961 või e-posti aadressil kristel.palk@nulltln.lib.ee.

04.06.2018