Tallinna Kristiine Gümnaasiumi õpilaste loovtööde näitus

Võõrkeelse kirjanduse osakonnas (Liivalaia 40) on 02.04.-30.04.2018 üleval valik Tallinna Kristiine Gümnaasiumi 8. klasside õpilaste loovtöödest. Näitus toimub raamatukogus projekti „Kunst raamatukokku“ raames, mille käigus Eesti raamatukogud pakuvad Eesti Vabariigi juubeliaastal eesti noortele võimalust korraldada raamatukogudes kunstinäituseid.

Tallinna Kristiine Gümnaasiumi õpilased ütlesid ise oma näituse kohta nõnda:

„Loovtöö on kohustuslik töö, mis tehakse 8. klassis ning on vajalik põhikooli lõpetamiseks. Noored valivad töö teema ning juhendaja ise. Tööd tehakse terve õppeaasta vältel: septembrist kuni märtsini. Õppeaasta lõpus töö kaitstakse ehk esitletakse komisjonile. Loovtöö arendab loovust ja õpilase silmaringi.

Töö eesmärgiks on luua midagi toredat ja anda õpilastele võimalus tegelda endale huvipakkuva valdkonnaga. Selle käigus avastatakse tihti varjatud andeid, üllatades nii ennast kui ka õpetajaid.

Sellel aastal valmistasid meie klassis õpilased näiteks: riideeseme – kombinesooni, keskajateemalise lauamängu, juhtmeta võimsa kõlari, muusikapalad, erinevates stiilides kunstitööd, loodus- ja jalgpallifotode seeriad, veebikokaraamatu, lühifilmi, animatsiooni, aga korraldasid ka näiteks jalgpalliturniiri ja mälumängusarja meie kooli algklassidele. Nagu näete, võib arendada oma loovust väga erinevates valdkondades. Mõningaid töid saate näha ka sellel näitusel.

Sellel näitusel on järgmiste õpilaste loovtööd:

• Sajjal Hussain „Öökullid erinevates stiilides“
  • Laura Kann „Värvipliiatsitega mood läbi aegade“
  • Eliise-Anette Muuga „Erinevates tehnikates kiskjad“
  • Regiita Müür „Aerosoolvärvidega universumi väljendamine“
  • Georg Paumets „Jalgpalli fotograafi“
  • Mia Erika Peterson „Graafiine joonistus/peitepilt“
  • Greete Attemann-Deacon „Joonistamine erinevate arvutiprogrammidega“
  • Kati Härma „Vesivärvid“
  • Margit Kunnus „Koomiks“
  • Kristina Suumann „Kombinesoon“
  • Tuuli Alliksaar ja Kirsika Kaljuste „Rõivakollektsioon Lolita stiilis“

Tahame tänada meie juhendajaid ja Tallinna Keskraamatukogu võõrkeelse kirjanduse osakonna töötajaid meeldiva koostöö eest. Rõõm on tõdeda, et raamatukogud pakuvad tänapäeval noortele mitmekülgseid enese arendamise võimalusi. Meie klass on varem käinud siin ekskursioonil ja lisaks käesolevale näitusele osaleme ka põnevas rahvusvahelises projektis “Skype raamatuklubi”, kus me kohtumine läbi telesilla Soome õpilastega kirjandusest arutlemise eesmärgil.“

Oleme raamatukogus rõõmsad, et saame toetada noorte arengut kunsti, kirjanduse ja kultuuri valdkondades ning ootame kõiki noori raamatukokku oma loovust väljendama!

#kunstraamatukokku

03.04.2018