Tallinna linn tunnustab Tallinna Keskraamatukogu direktorit teenetemärgiga

Kaie Holm

Tallinna linn annab Tallinna linna päeval, 15. mail teenetemärgi Tallinna Keskraamatukogu direktor Kaie Holmile, kes pälvib teenetemärgi suure panuse eest raamatukogunduse arendamisel ning Tallinna Keskraamatukogu pikaaegse ja eduka juhtimise eest.

Kaie Holm on alates 1998. aastast Tallinna Keskraamatukogu direktor ning  kauaaegne ja  pühendunud Eesti raamatukogunduse visionäär. Tema eestvedamisel on loodud tallinlastele täiendavaid võimalusi raamatute laenamiseks. Alates 2008. aastast toob pealinna elanikele lugemisrõõmu Eesti ainus raamatukogubuss Katarina Jee, viis aastat tagasi avati Eesti esimene e-raamatukogu ELLU ning 22. mail avatakse e-raamatukogu OverDrive, kust Tallinna Keskraamatukogu lugejad saavad lugemiseks alla laadida inglise- ja venekeelseid e-raamatuid ning kuulata audioraamatuid.

Põhjamaade raamatukogude eeskujul on Kaie Holmi eestvedamisel loodud tallinlastele teenuseid, mis on olnud suunda näitavad ka teistele Eesti raamatukogudele. Nii saavad keskraamatukogu lugejad koju laenata spordivahendeid ja muusikainstrumente, Sõle raamatukogus saab kasutada õmblustuba, keskraamatukogus mängida digipille ja kasutada graafikalauda.

Kaie Holmi töid ja tegemisi iseloomustab suur huvi Eesti kultuuriruumis ja ühiskonnas toimuva vastu, ta märkab sotsiaalseid kitsaskohti ning raamatukogude võimalusi neid kitsaskohti leevendada. Nii on Eestisse saabunud uussisserändajatele ja vähelõimunud elanikele loodud raamatukogudesse keelekohvikud, mis pakuvad tuge Eesti eluga kohanemisel. Raamatukogu ja kogukonna koostöö edendamiseks hakkas Kaie Holm 2010. aastal raamatukogu  tegevusse kaasama vabatahtlikke.

Kaie Holmi südameasjaks on alati olnud laste lugemisharjumuste kujundamine ning raamatukogu muutmine kohaks, kuhu lapsed ja noored on alati oodatud. Tema algatusel ja visal eestvedamisel kingib keskraamatukogu alates 2007. aastast kõigile Tallinnas kooliteed alustavatele lastele raamatu eesmärgiga vahendada lastele head kodumaist lastekirjandust ja kutsuda lapsi raamatukogudesse.

Kaie Holm on pälvinud ka Eesti Vabariigi  Valgetähe V klassi teenetemärgi (2006. a) ja Eesti Raamatukoguhoidjate Ühingu aastapreemia (2012. a). Tallinna Keskraamatukogu kollektiiv tunnustas oma direktorit raamatukogu 110. aastapäeval kolleegipreemiaga „Kindel tugi” (2017).

11.05.2017