“Tark on cool päev” Tallinna Keskraamatukogus

Eesti nerdfighterid tähistavad seda päeva Tallinna Keskraamatukogus (Estonia pst 8) laupäeval, 21. oktoobril  kell 13-17 toimuva „Tark on cool päeva” korraldamisega. Päev on pühendatud mängudele ja mängimisele, sest targemaks võib saada ka lõbusalt.

Päev on jagatud kaheks:

Lapsed ja noored on oodatud kell 13-15 mängima vanu häid tubaseid mänge ning 15-17 on lauamänguõhtu.

Veidi vanemad noored ja täiskasvanud saavad kell 13-15 kuulata seiklusmängu „Mees, kes teadis ussisõnu“ autorit Asko Künnapit rääkimas lauamängu loomisest. Asko Künnap on lauamängukirjastuse Revaler asutaja. Kirjastuse mängude hulka kuuluvad Farlander; Libahundid; Mees kes teadis ussisõnu; Võidab see, kel on surres kõige rohkem asju; Danse Macabre; Metsa Premees; Saaremaa.  Täpsemalt tema tegemistest saab lugeda: http://www.kynnap.ee/asko/

Kell 15-17 teeb mängupsühholoogiast ettekande gestalt-terapeut Jelizaveta Dulberg. Ettekanne mängupsühholoogiast koosneb 2-st osast.

Esimeses osas räägime mängu olemusest ja tähendusest ning teeme lühikese ülevaate sellest, millised mängud on üldse olemas. Räägime mängu eripäradest – mis teeb selle nii atraktiivseks ja nauditavaks ning mille poolest erineb mäng argipäeva elu ülesannetest. Ettekande teises osas seostame mängu inimese arenguga. Räägime sellest, kuidas saab mäng kaasa aidata inimese arengule ning aitab probleeme lahendada. Arutame mängu olulisust ka üksikindiviidi tasemel ja seostame seda inimese vajadustega.

Nerdfighterid on 2007. aastal Ameerika Ühendriikidest alguse saanud liikumine, mis ühe asutaja Hank Greeni sõnul on „kogukond, mis tärkas Youtube´i videode ümber ja põhimõtteliselt me saame kokku ja püüame teha ägedaid asju ning veeta hästi aega ning muuta maailma veidi paremaks”. Klubi ootab ärksaid inimesi. Me loeme huvitavaid raamatuid, räägime maailma asjadest ning püüame läbi väikeste ja suurte heategude maailma paremaks muuta.

Päeva korraldamist toetab Eesti laste- ja noortekultuuri aasta 2017 „Mina ka!”

04.10.2017