Vabatahtliku tegevuse laat Tallinna Lauluväljakul

18. novembril kell 12.00-17.00 toimub Tallinna Lauluväljakul vabatahtliku tegevuse laat. Tallinna ja Harjumaa vabaühendused tutvustavad oma tegemisi ning vabatahtliku tegevuse võimalusi.

Laadal on esindatud ka Tallinna Keskraamatukogu, et rääkida lähemalt, kuidas vabatahtlik saab raamatukogus abiks olla. Näiteks keelekohvikus on vabatahtliku ülesandeks olla toeks grupivestluste juhtimisel ja vestelda osalejatega. „Ideaalne“ vabatahtlik suhtleb vabalt eesti keeles, armastab inimesi ja lisaboonuseks on tal tagataskus mingi hea mäng/mõte, kuidas keelekohvikus osalejaid veelgi paremini innustada eesti keelt rääkima. Vabatahtliku panus teise kultuuri ja keele taustaga inimeste paremaks sulandumiseks Eesti kultuuriruumi on vägagi teretulnud.

Tule laadale ja leia endale sobiv võimalus midagi päriselt ära teha! Laadal on mõnusat möllu, mahedat muusikat ning toekat suupistet.

Päeva juhivad Darja Djatsenko ja Mihhail Solovjov.

Meeleolu loovad vabatahtlikud muusikud. Külastajaid suunavad ja aitavad vabatahtlikud kompassid.

Kehakinnitust saab osta Südamete Soojuse vabatahtlike korraldatud kohvikust ning kell 13.00 – 15.00 pakub Metsanurme külaselts näljastele suppi.

Lisaks tutvumisele laadal osalevate ühendustega on võimalik osaleda miniseminaridel.

LAVAL

12.30 Vabatahtliku sõbra märgise üleandmine koostöös siseministeeriumiga.

13.00 Esineb pianist Denis Shvedov

14.00 Esineb ansambel School Day

15.00 Esineb Nika Prokopjeva

SEMINARIRUUMIS

13.30 Vestlusring teemal    “Vabatahtlik tegevus ja üksteise abistamise lihtsus kohalikes kogukondades”

Üheskoos proovime leida vastused järgmistele küsimustele:
• Millist tegevust Eestis käsitletakse vabatahtliku tööna?
• Kas ja miks peljatakse vabatahtlikku tööd?
• Mis loob hooliva ja toetava kogukonna?

14.30 Vabatahtliku tegevuse võrgustiku kokkusaamine

15.30 Heategevuskampaania „Annetame aega“ tutvustus vabaühendustele ja avaliku sektori asutustele

Lisainfo: vabatahtlikud.ee

18.10.2017