Videokonkurss #minaloenagasina?!


Tallinna Keskraamatukogu korraldab koostöös noortekeskustega noortele videokonkursi, mille raames õpivad noored video tegemist, omandavad teadmisi autoriõigustest ning kohtuvad kahe Eesti YouTuberiga. Konkursi lõpuks valmivad videoklipid teemal “kas tänapäeva noor loeb raamatuid?“.

 

 


Hääletus on lõppenud!

Hääletuse ja žürii hindamise tulemusel võitis video number kolm, mille filmisid Sandra Maidre, Helen Luik ja Sandra-Liisa Johanson. 

Žürii eriauhind läheb võistkonnale number kaks, kuhu kuulusid Annika Krass, Endrik Krass, Sten Anton Kasearu ja Erik Roos. Võitjatega võetakse ühendust.

Palju õnne võitjatele ja suur tänu kõikidele osalejatele ja juhendajatele!

Valminud videotega saab tutvuda YouTube’is ning virtuaalnäitusel.


Videokonkursile ootame osalema 10-20-aastaseid noori kuni 4-liikmelistes meeskondades. Meeskonnad registreeritakse Lasnamäe Noortekeskuses, Mustamäe Avatud Noortekeskuses, Pirita Noortekeskuses, Põhja-Tallinna Noortekeskuses, Tallinna Keskraamatukogu raamatukogudes või e-posti aadressil videokonkurss@nulltln.lib.ee.

Meeskondadel tuleb nutitelefoni või tahvelarvutit kasutades filmida raamatukogu ruumides 1-3 minuti pikkune videoklipp. Videod võivad olla nii eesti, inglise kui vene keeles. Oluline on video idee originaalsus, mitte videos kasutatud tehnilised lahendused või video kvaliteet. Video monteerimisel saavad meeskonnad kasutada Tallinna Keskraamatukogu arvuteid (sh programmi MovieMaker). Kellel isiklik nutiseade puudub, saab kasutada Tallinna Keskraamatukogu tahvelarvutit. Raamatukogu ruumides filmimine ja arvutite kasutamine tuleb raamatukoguhoidjaga eelnevalt kokku leppida.

Enne videote filmimist saavad meeskonnad osaleda kolmes töötoas ja õppida videote tegemist, omandada teadmisi autoriõigusest ning kohtuda kahe Eesti YouTuberiga!

Videoklippe on aega raamatukogule saata aadressil videokonkurss@nulltln.lib.ee 12. septembrini 2017!
Žürii hindamine ja rahvahääletus toimuvad vahemikus 13.09.201719.09.2017. Žürii ning rahvahääletuse tulemused liidetakse ning võitja meeskond saab auhinnaks elamuskingituse!

Kõigist konkursil osalenud töödest valmib virtuaalnäitus Tallinna Keskraamatukogu veebilehel.

Ajakava

01.0631.07.2017 Meeskondade registreerimine
07.08.2017 11:00 kohtumine YouTuberitega
12:30 videote loomise ja autoriõiguse töötuba
01.06.12.09.2017 Noored filmivad ja monteerivad videoid
12.09.2017 Videoklippide esitamise tähtaeg
13.19.09.2017 Žürii hindamine ja rahvahääletus
25.30.09.2017 Võitjate väljakuulutamine, auhindade üleandmine

Konkursi läbiviijaks on Tallinna Keskraamatukogu koostöös Lasnamäe Noortekeskuse, Mustamäe Avatud Noortekeskuse, Pirita Noortekeskuse ja Põhja-Tallinna Noortekeskusega ning peasponsoriks on Eesti Raamatukoguhoidjate Ühing (ERÜ).  

 • Konkursile esitatav video peab peegeldama noorte suhtumist kirjandusse ja raamatute lugemisse.
 • Osaleda saavad kõik 10-20-aastased Tallinna noored.
 • Osalemiseks tuleb moodustada kuni 4-liikmeline meeskond.
 • Meeskond tuleb registreerida konkursile läbi noortekeskuse (Lasnamäe Noortekeskus, Mustamäe Avatud Noortekeskus, Pirita Noortekeskus ja Põhja-Tallinna Noortekeskus), raamatukogu või e-posti aadressil videokonkurss@nulltln.lib.ee. Noortekeskus edastab Tallinna Keskraamatukogu e-posti aadressile videokonkurss@nulltln.lib.ee järgmised andmed: meeskonna nimi, liikmete nimed ja kontaktandmed (telefonid või e-posti aadressid).
 • Konkursile registreerumine toimub vahemikus 01.06.31.07.2017.
 • Registreerunud meeskondadele toimuvad töötoad: YouTuberitega kohtumine, videote filmimine ja monteerimine, autoriõigused. Töötubade toimumisaeg ja –koht avaldatakse veebiaadressil www.keskraamatukogu.ee/videokonkurss ning edastatakse meeskondadele ka registreerumisel esitatud e-posti aadressidele.
 • Peale töötubade läbimist peavad noored konkursi video filmima noorte poolt valitud raamatukogu ruumides. Raamatukogu ruumides filmimine tuleb noortel eelnevalt raamatukoguhoidjaga kokku leppida.
 • Video peab olema pikkusega vähemalt 1 minut kuni 3 minutit.
 • Filmimisel tuleb noortel kasutada isiklikku nutiseadet. Noored, kellel nutiseade puudub, saavad kasutada Tallinna Keskraamatukogu tahvelarvuteid.
 • Video võib olla nii eesti, inglise kui vene keeles.
 • Video juures on oluline idee originaalsus, mitte videos kasutatud tehnilised lahendused või filmimise kvaliteet. Inimesed, keda videos filmitakse, peavad olema andnud selleks oma nõusoleku. Videos kasutatud helid peavad olema noorte poolt ise loodud või ei tohi olla autoriõigusega kaitstud.
 • Allalaaditava video veebilink tuleb saata hiljemalt 12.09.2017 aadressile videokonkurss@nulltln.lib.ee. Kirjale tuleb lisada meeskonna nimi, võistlustöö pealkiri ning raamatukogu nimetus, kus video filmiti. Kui videot pole võimalik veebilingina saata, võib video raamatukokku tuua ka mälupulgal.
 • Läbiviijal on õigus jätta avaldamata ja hindamata video, mis ei vasta konkursi tingimustele.
 • Esitatud tööde hindamine toimub vahemikus 12.09.19.09.2017. Konkursi võitja selgub rahvahääletuse ning žürii hinnangu tulemusena.
 • Võitja meeskond saab auhinnaks elamuskingituse (sõltuvalt võitjate vanusest ning soost).
 • Konkursile esitatud töid võivad konkursi läbiviijad edaspidi taasesitada ja kasutada oma veebilehtedel või sotsiaalmeedia lehtedel.

Lisainfo

Helena Kostenok
Telefon 672 3858; e-post: videokonkurss@nulltln.lib.ee


Konkursi läbiviimist toetavad Eesti Raamatukoguhoidjate Ühing ja Kultuuriministeerium.