„Lugejate neljapäev“ avaüritusel esitletakse Andrei Ivanovi uut raamatut

Tallinna Keskraamatukogu korraldab alates 2012. aastast võõrkeelse kirjanduse osakonnas (Liivalaia 40) venekeelse kirjanduse huvilistele suunatud sarja „Lugejate neljapäev”. Sarja viib läbi luuletaja ja tõlkija Igor Kotjuh.

„Lugejate neljapäeva“ eesmärgiks on pakkuda huvilistele kord kuus tasuta toimuvaid kirjanduslikke kohtumisi, autoriõhtuid, monoetendusi ja kontserte, kus kirjanikud, kirjandusteadlased ja muusikud tutvustavad lugejatele raamatuid, kirjandusnähtusi ja sündmusi nii Eestis kui kogu maailmas. Varasemate hooaegadega on sarjale tekkinud arvestatav kuulajaskond, kelle hulgas on nii eesti kui vene keele kõnelejaid. „Lugejate neljapäevade” auditooriumiks on erinevas vanuses ja sotsiaalse staatusega inimesed, keda ühendab lugemise armastus ja huvi kirjanduse vastu.

„Lugejate neljapäeva“ üritused toimuvad septembrist detsembrini 2018. a iga kuu viimasel neljapäeval algusega kell 17.30.

27. septembril toimub Andrei Ivanovi raamatu „Обитатели потешного кладбища“ esitlus. Vestlust juhib professor Irina Belobrovtseva.

25. oktoobril toimub luuletaja ja tõlgi Svetlana Semenenko mälestusõhtu. Ürituse moderaator on Olga Titova.

29. novembril kõneleb kirjanik ja koduloo uurija Josef Kats kirjanduse ja skulptuuri suhetest.

13. detsembril esineb antropoloog ja muinasjutu vestja Polina Tšerkassova loenguga „Kas me oskame kuulata vaikust?“.

„Lugejate neljapäev” läbiviimist toetab Eesti Kultuurkapital.

Kõik üritused toimuvad vene keeles. Osavõtt on tasuta!

 

11.09.2018