3.–4. klasside KIRJANDUSMÄNG 2023

Tallinna Keskraamatukogu viib koostöös Jakob Westholmi Gümnaasiumi õpetaja Kaia Riksoniga läbi Tallinna koolide 3.–4. klassi õpilastele mõeldud KIRJANDUSMÄNGU eelvooru. Toetab Tallinna Õpetajate Maja.

Võistlusel saavad osaleda Tallinna koolide 3.–4. klasside õpilaste kolmeliikmelised võistkonnad.

Kirjandusmäng 2023 raamatud:plakat

1. Feldmanis, Andris „Erik Kivisüda“ (Postimees Kirjastus, 2022)
  2. Harris, Sally „Topelt-Felix“ (Vesta, 2021)
  3. Hinrikus, Kadri „Elevant“ (Tammerraamat, 2021)
  4. Kaldmaa, Kätlin „Lydia“ (Hunt, 2021)
  5. Kiho, Kadri „Endel ja Kati“ (Päike ja Pilv, 2022)
  6. Mändel, Maris „Tüdruk vagunelamust“ (Tänapäev, 2022)
  7. Püttsepp, Juhani „On kuu kui kuldne laev“ (Tänapäev, 2020)
  8. Rooseboom, Sanne „Lahenduste ministeerium“ (Avita, 2022)
  9. Schaap, Annet „Milla ja mere lapsed“ (Eesti Raamat, 2022)
  10. Vaiksoo, Jaanus „King nr 41“ (Ärkel, 2022)

Igast koolist saab osaleda kuni kaks võistkonda (võistkonna võib kokku panna ka mitme klassi õpilastest). Kool/õpetaja registreerib võistkonna.

Kirjandusmängu eelvoor toimub neljapäeval, 23. märtsil 2023 kell 13.00 ~ 15.00 Tallinna Keskraamatukogus (Estonia pst 8).

Eelvoorus toimub viktoriin kõigi nimekirjas olevate raamatute põhjal. Eelvooru võitnud võistkond pääseb edasi üle-eestilise kirjandusmängu finaali, mis toimub 1. aprillil 2023. Kirjandusmängu vabariiklikku finaali korraldab Eesti Lastekirjanduse Keskus.

Eelvooru küsimused koostavad ning žüriis osalevad Tallinna Keskraamatukogu raamatukoguhoidjad. Eelmiste kirjandusmängu finaali küsimustega on võimalik tutvuda Eesti Lastekirjanduse Keskuse koduleheküljel rubriigis „Õpetajale ja raamatukoguhoidjale“ (https://www.elk.ee/?page_id=976).

Palume võistkonnad registreeruda hiljemalt neljapäevaks, 16. märtsiks 2023 SIIN kirjandusmängus osaleva kooli nimi, õpilaste nimed ja õpilasi juhendanud õpetaja nimi/õpetajate nimed.

Samal ajal, kui õpilased võistlevad, pakume saatvatele õpetajatele/juhendajatele võimalust osaleda digidisaini algkoolitusel, uudiskirjanduse tutvustamisel või ajaveetmist raamatukogus.

NB! Palume tähtaegadest kinni pidada, hilisemaid pretensioone ei arvestata.

Mõnusat lugemis- ja mängulusti!