Leia meid Huviringide päevalt

Tallinna Keskraamatukogu tutvustab raamatukogudes toimuvaid huviringe:

 • 31. augustil kell 11–15 Rocca al Mare Kaubanduskeskuses
 • 7. septembril kell 13–16 Stroomi Keskuses
 • 8. septembril kell 12–16 Mustamäe Keskuses

Raamatukogus toimuvad huviringid erinevates vanuses ja erinevate huvidega inimestele. Pere kõige pisematele on põnnihommikud, digi- ja tehnikahuvilistele robootikaringid, käsitööhuvilistele õmblusringid, keeleoskuse lihvimiseks keelekohvikud, lugemishuvilistele erinevad lugemisklubid jne. Rohkem infot raamatukogu ringidest ja klubidest leiad https://keskraamatukogu.ee/ringid-ja-klubid/.

Lisainfo Huviringide päeva kohta: Huviringide päevad Rocca al Mare, Stroomi ja Mustamäe Kaubanduskeskustes

 

08.08.2019

Kultuuriöö raamatukogus

Kultuuriöö festival toimub laupäeval, 31. augustil.

Tallinna Keskraamatukogus (Estonia pst 8) toimub palju põnevaid üritusi lastele ja noortele.

 

 • Kell 11 Lugemispäeviku töötuba
  Meisterdame lugemispäeviku, kuhu saab kirja panna loetud raamatud.
 • Kell 12 Lugemismängude mängimine
  Logopeedide ja pedagoogide koostatud mängudega õpime tähti ja harjutame lugemist.
 • Kell 13 Mõrvamüsteerium
  Otsime vihjeid ja lahendame müsteeriumi. Oodatud on 11-17 aastased lapsed ja noored. Eelregistreerimine e-posti aadressil laste@nulltln.lib.ee
 • Kell 14 Puzzle kokkupanemine
  Paneme kokku Vanalinna pildiga puzzle. Tunni aja jooksul moodustub lahendamise kiiruse alusel edetabel. Kiirematele lahendajatele auhinnad!
 • Kell 15 Orienteerumismäng vanalinnas
  Kogunemine keskraamatukogu laste- ja noorteteeninduses (Estonia pst 8)
 • Kell 16 Raamatubingo

 

Kõik üritused on tasuta ja toimuvad Tallinna Keskraamatukogus (Estonia pst 8).

Lisainfo: Tallinna Keskraamatukogu laste- ja noorteteenindusest telefonil 683 0914 ja e-posti aadressil laste@nulltln.lib.ee

 

15.08.2019

Tule Kirjandustänava festivalile

Kolmas Kirjandustänava festival toimub Kadriorus Koidula tänaval laupäeval, 14. septembril 2019.
Kirjandustänava festivali eesmärk on tõmmata tähelepanu eesti kirjandusele, kirjanduspärandile ja kirjanduslikule avalikule ruumile meie ümber.

Tallinna Keskraamatukogu telgis

Kell 12–18 raamatutäika
Tallinna Keskraamatukogu müüb täikal eestikeelset ilu-, teadmis- ja lastekirjandust, mida on raamatukogus suures eksemplaarsuses või millest on välja antud uusi trükke. Raamatute hinnad on soodsad (alates 0,15 €). Maksta saab ainult sularahas.

Kell 12-14 koomiksite töötuba ja ristsõnade lahendamine.
Tutvume erinevate koomiksitega. Värvime koomiksite töölehti ja lahendame ristsõnu.

Kell 12 on kõik lapsed ja noored oodatud osalema J.K. Rowlingu „Harry Potteri” raamatutest inspireeritud LARP-is*.
LARP algab Kadrioru raamatukogu ja Tammsaare muuseumi hoovis (Lydia Koidula 12 A). Eelregistreerimine: kalamaja@nulltln.lib.ee
*rollimäng, milles osalejad püüavad kehastada tegelasi neid füüsilises maailmas välja mängides.

Kell 14-18 teeme ise hüpikpildi „Minu kirjandustänav”.
Iga laps saab meisterdada hüpikpildi oma ideaalsest kirjandustänavast – millised näeksid välja sealsed hooned ja millised asutused neis tegutseksid. Üksikutest piltidest moodustubki tänav.
Lisaks tutvustame lihtsat moodust, kuidas ühestainsast paberilehest voltida vihikuke, mille saab otse kohapeal täita lugude ja piltidega. Ongi raamat valmis!
Tulevastele illustraatoritele pakume võimalust joonistada portree oma lemmikraamatu lemmiktegelasest.

Kell 15.00-16.30 Luuleklubi: Kirjandustänava eriüritus.
Klubis esitleb luuletaja Mari-Liis Müürsepp oma uut luulekogu „Blondiine armastav mees” ja  oma loomingut. Sellele järgneb arutelu ja vaba lava, kus kõigil osalejatel on võimalus enda või teiste autorite luuletusi esitada.
Oodatud on kõik, kellele luule huvi pakub.

 

Terve päeva jooksul saab telgis lugeda raamatuid, nuputada ja mängida lauamänge.

Kadrioru raamatukogu (Koidula 12a)

Kell 13.30 Lauri Sommeri loeng „Uku Masingu lähiruum“. Ürituse läbiviimist toetab Eesti Kultuurkapital. 
Raamatukogu on sellel päeval avatud kell 10-18.

Raamatukogubuss Katarina Jee

Raamatukogubuss on ainus Eestis ja väärib kindlasti külastamist. Raamatukogubussi kogust, mille suuruseks on ligikaudu 4000 raamatut, leiavad raamaturõõmu nii suured kui väiksed, nii noored kui vanad lausa kolmes keeles – eesti, vene ja inglise keeles. Raamatukogubussis saavad lapsed joonistada ja pilte värvida, osaleda erinevates viktoriinides ja lahendada ristsõnu.
Lisainfo: Raamatukogubuss Katarina Jee pearaamatukoguhoidja Annika Marshilt telefonil 5303 7737 ja e-posti aadressil buss@nulltln.lib.ee.

Festivalil sõidab ringi ka keskraamatukogu jalgratas „Raamat paneb rattad käima“.

Kirjandustänava programmiga saad tutvuda siin jaFacebookis.

 

15.08.2019

Teeremont raskendab ligipääsu Paepealse raamatukogule

Raamatukogu asukoht on märgitud noolega.
Paepealse raamatukogu (P. Pinna 8) asukoht on märgitud noolega.

Seoses P. Pinna tänava rekonstrueerimistöödega on perioodil 05.08-31.10.2019 raskendatud ligipääs Paepealse raamatukogule. Raamatukogu on teeremondi ajal avatud tavapärastel aegadel ja ootab külastajaid nii nagu ikka, kuid probleeme võib olla lähikonnas autoga liiklemisel ja parkimisel.

Kui seetõttu ei ole Paepealse raamatukogu külastamine võimalik, palume pöörduda lähedalasuvasse Laagna raamatukogusse (Võru 11) või Tallinna Keskraamatukogu teistesse teenindusosakondadesse või haruraamatukogudesse.

 

31.07.2019

 

Lugemisprogrammiga „Suvi raamatuga“ liitus üle 300 lapse

Kolmapäeval, 14. augustil kell 12 toimub kinos Tallinn CINAMON Kosmos (Pärnu mnt 45) Tallinna Keskraamatukogu lugemisprogrammi „Suvi raamatuga” lõpetamine. Oodatud on kõik lapsed, kes lugesid juuli lõpuks läbi vähemalt kümme raamatut. Suvise lugemisprogrammi lõpetamisel vaadatakse seiklusfilmi „Lõvikuningas“, tunnustatakse tublisid lugejaid ja nauditakse laste joonistustest kujundatud näitust.

Kuueteistkümnendat korda toimunud lugemisprogramm „Suvi raamatuga” kestis 1. juunist kuni 30. juulini. Võrreldes varasemate aastatega suurenes programmist osavõtjate arv, lugemisprogrammiga liitus 342 last, edukaid lõpetajaid oli 223.

Traditsiooniliselt said lapsed lugemisvara valida nii eesti- kui venekeelsete lasteraamatute hulgast. Eestikeelsetest raamatutest osutusid kõige menukamateks Anti Saare Pärdi-lugude sarja kuuluvad teosed ning Katri Kirkkopelto „Popi” ja „Molli”, Ilmar Tomuski „Hundi sõbrad”, Kertu Sillaste „Mina olen kunstnik” ja Majda Koren „Keeda mulle üks muinasjutt”. Venekeelsetest raamatutest olid kõige populaarsemad Britta Jürgenson „Пиратик Пеэду и паук- дантист”, Aino Pervik „Сосулька, беспокойное молоко и другие…”, Piret Raud „Тобиас и второй “Б””, Kristina Ruder „Веселая Катарина”.

Valikut lugemisprogrammile laekunud joonistustest saab alates 26. augustist vaadata Tallinna Keskraamatukogu (Estonia pst 8) trepigaleriis ja lastelehel.

Lisainfo Tallinna Keskraamatukogu laste- ja noorteteeninduse pearaamatukoguhoidjalt Merle Tanilsoolt telefonil 683 0913 ja e-posti aadressil Merle.Tanilsoo@nulltln.lib.ee.

 

07.08.2019

Fotonäitus „Tulevikusild” Paepealse raamatukogus

Paepealse raamatukogus (P. Pinna 8) saab ajavahemikul 03.08-13.09.2019 vaadata Ruth Rappoldi ja Sanna Larmola fotonäitust „Tulevikusild SUOMI 100 EESTI silta tulevaisuuteen”

Ruth Rappold ja Sanna Larmola intervjueerisid ning pildistasid 2017. kevadest sügiseni viitekümment soome ja viitekümment eesti noort. Kohtumised kaardistasid naabermaade noorte tulevikunägemusi, unistusi ja ootusi ajal, mil mõlemad riigid valmistuvad sajandaks aastapäevaks. Tänapäeva noored on need, kes viivad Soome ja Eesti järgmise sajanda sünnipäevani. On tähtis teada, millise moonaga on neid varustanud vanemad generatsioonid. Intervjueeritud põlvkond on pärit nii suurematest kui ka väiksematest linnadest ja maakohtadest, neil on erinevad kultuuritaustad ja emakeel. Näituse jaoks tehtud intervjuudest saame teda, et tänapäeva soome ja eesti noored tahavad õppida, töötada erialal, mis neile rahuldust pakuks ja olla ühiskonnas aktiivsed tulevikutegijad. Osa noortest ületab Soome lahte päris tihti, osa sooviks tutvuda rohkem sugulasrahvaga ning teha tulevikus huvitavaid projekte ja tihedat koostööd. Mõlema riigi noored soovivad rahvusvahelisemat ja sallivamat ühiskonda ning tolerantsemat mõttelaadi. Samas tahavad noored, et säiliks ka rahvuslik kultuur ja eripära, neile on tähtis puhas õhk ja vesi, rikkumata loodus, isikliku ruumi ja vaikuse austamine. Noorte arvates on nii Soome kui Eesti kodune ja turvaline keskkond elamiseks, ja kuigi paljud unistavad reisimisest ja õpinguist välismaal, soovivad peaaegu kõik lõpuks kodumaale tagasi pöörduda.

 

Projekti autorid, õpetaja Ruth Rappold ja filmitegija/fotograaf Sanna Larmola, on mõlemad elanud ja töötanud nii Soomes kui ka Eestis. Nad on tänased Soome-Eesti sillal rändajad.

Projekti hooandjaks on olnud Soome suursaatkond Eestis, teised toetajad on Eesti suursaatkond Soomes, Laste ja noorte kultuuriaasta 2017, Taiteen edistämiskeskus Pirkanmaa, LuxExpress, Sokos Hotel Viru, Fazer, Eestikeelne Kogudusetöö Soomes ja OÜ Goraldoone.

 

Uuri lisa Facebookist: Tulevikusild SUOMI 100 EESTI silta tulevaisuuteen

 


06.08.2019

Luuleklubi külaline on Tarvo Tobbi

Kolmapäeval, 7. augustil kell 18.30 toimub Tallinna Keskraamatukogu rõdusaalis (Estonia pst 8) luulehuviliste kohtumine „Luuleklubi“.

Üritusel loeme luuletusi, räägime luuleteostest ning luule kirjutamisest ja esitamisest. Seekordsel üritusel esitleb oma uut e-raamatuna ilmuvat luulekogu “Teekond” kirjanik ja luuletaja Tarvo Tobbi. “Teekond” on tema esimene luulekogu. Autor on varem kirjutanud eneseabiraamatuid ja läbi viinud koolitusi enesearengust ja motivatsioonist.

„Luuleklubi“ toimub üks kord kuus, iga kuu teisel nädalal. Igal klubi kohtumisel tutvustab üks professionaalne autor oma loomingut. Seejärel järgneb arutelu. Kõikidel osalejatel on võimalus enda või teiste autorite luuletusi esitada.

Osavõtt on tasuta ja oodatud on kõik, kellele luule huvi pakub.

Liitu „Luuleklubiga“ Facebookis.

 

 

 

01.08.2019

Krista Kaer soovitab

Eesti keeles avaldatud raamatul on kerge peaaegu jäljetult pildilt kaduda, kuigi tegu võib olla mujal maailmas erakordselt menuka teosega, kirjutas kirjastaja ja tõlkija Krista Kaer Sirbis.

Krista Kaera tõlkekirjanduse soovitusnimekiri aitab lugejal väärt tõlkekirjandust valida ning koju lugemiseks laenata.

Background photo created by rawpixel.com - www.freepik.com

Tõlkija Krista Kaer: „Iga uus raamat tähendab uut paeluvat maailma, mis ootab avastamist.“

 1. Sebastian Barry „Otsata päevade aegu“ – Barry nimi peaks olema eesti lugejale juba tuttav romaani „Salajane käsikiri“ tõttu. Ka selles ohtralt auhinnatud raamatus jätkab ta McNultyde suguvõssa kuuluvate inimeste saatuste kirjeldamist ja teeb seda ootuspäraselt haaravalt ja liigutavalt.
 2. Jorge Luis Borges „Kujuteldavate olendite raamat“ – Suurepärane raamat, mis aitab kindlasti paremini mõista mütoloogiaid ja kirjandusteoseid, kus need kirjeldatud olendid esinevad. Kohe väga soovitav lugemine.
 3. Daniel Kehlmann „Tyll“ – Daniel Kehlmanni „Maailma mõõtmine“ oli kunagi Eestis ja mujalgi erakordselt populaarne ning ka „Tyll“ on väga väärt seda, et see riiulilt üles leitaks. Kehlmann on suurepärane kirjanik ning viis, kuidas tema on Thijl Ulenspiegeli loo kaudu Kolmekümneaastase sõja aega kujutanud, on väga paeluv ja põnev.
 4. Golnaz Hashemzadeh Bonde „Sellised me oleme“ – Raamat, mis jätab mulje, nagu oleks see jutustatud ühe hingetõmbega, väga emotsionaalne ja mõtlemapanev. Ühelt poolt iraani pagulase lugu Rootsis, teiselt poolt lihtsalt naise lugu, kes on sunnitud oma elule tagasi vaatama ja üht-teist ümber hindama.
 5. Nancy Mitford „Armastus külmas kliimas“ – Raamat, mida võib lugeda ja nautida ükskõik millises kliimas. Nancy, üks kuulsatest Mitfordi õdedest, jutustab huumori, iroonia ja leebe mõistvusega lugu rohkem või vähem ekstsentrilistest inimestest, kes kõik ihkavad ikka natukest inimlikku õnne.
 6. Elena Ferrante „Lugu uuest perekonnanimest“ – Ferrante on tänapäeva maailmas erakordne kirjanik, sest tal on õnnestunud jääda tundmatuks ja lasta raamatutel enda eest kõnelda. Ja seda teevad need hästi, sest kirjaniku oskus luua maailm, kus tema värvikad ja nüansirohked tegelased tegutsevad, on imetlusväärne.
 7. Julian Barnes „Aja müra“ – Veel HeadRead festivali meeleolus võib soovitada seda suurepärase stiiliga ja mõtlemapanevat teost võimu ja kunstniku suhetest ja sellest, kui muserdavalt võib see inimesele mõjuda. Barnesi raamatud on hõrgud, kirjutagu ta siis millest tahes.
 8. Michelle Obama „Minu lugu“ – Mul on väga hea meel, et see raamat on osutunud nii populaarseks ja ühe aruka ja julge naise mõtted on nii paljude lugejateni jõudnud.
 9. Niklas Natt och Dag „Stockholm 1793“ – Mujal maailmas kiiresti kuulsust koguv, kuid Eestis üsnagi märkamatuks jäänud autor, keda tasub kindlasti lugeda. Natuke teistmoodi põnevuslugu Rootsi minevikust, millele lisab värvi ka seos Carl Michael Bellmani lauludega.
 10. Robert Galbraight „Surmav valge“ – Neljas raamat, milles tegutsevad Cormoran Strike ja Robin. Ma olen hakanud lugema neid raamatuid juba sellepärast, kuidas autor kirjeldab tegelaste suhteid ja Suurbritannia ühiskonna eri kihte, nii et kuritegu ja selle lahendamine ei tundugi enam kõige tähtsam. Kui oleks võimalik, sirutaksin kohe käe viienda osa järele, aga selleks tuleb oodata järgmise aastani.

 

03.07.2019