Teenindussaalid taas avatud

Tallinna Keskraamatukogu kõigis teenindusosakondades ja haruraamatukogudes saab taas riiulite vahel raamatuid valida. Raamatukogudes tuleb järgida 2 + 2 reeglit ja teenindussaali üheaegselt lubatud külastajate piirarvu, mis on seatud vastavalt 25-protsendilise ruumitäitumuse nõudele. Raamatukogus viibides on vaja kanda maski ning sisenedes ja väljudes puhastada käed desinfitseerimisvahendiga. Raamatukogu palub kõikide reeglite ja piirangute osas mõistvat suhtumist.

Vältimaks järjekorras ootamist raamatukogude ees, soovitab raamatukogu võimalusel raamatud endiselt ette tellida ning infopäringud esitada telefoni või veebi teel. Raamatukogus arvuti kasutamise aeg on vaja ette broneerida, kuna arvutitöökohti on ohutusnõuete tõttu tavapärasest vähem. Ühe arvutiseansi kestus on kuni 30 minutit ning kui internetitöökohta ei vaja teised lugejad, võib raamatukogutöötaja lubada kasutada sama pikkusega lisaseanssi. Internetitöökoht on lugejale suhtlemiseks riigi ja kohaliku omavalitsusega ning lähedastega, töö otsimiseks, arvete tasumiseks jms. Perioodika lugemiseks ja ajaveetmiseks on paljude raamatukogude juures ilusate ilmade korral avatud õueraamatukogud.

Ettetellitud raamatuid saab raamatukogus kätte ja tagastada ka kontaktivabalt. Ajal, mil raamatukogu on suletud, on mõnedes asukohtades raamatuid võimalik tagastada läbi tagastusluugi. Tasulise teenusena on võimalik raamatud tellida ka pakiautomaati. Raamatukogu pakub endiselt koduteenindust Tallinna pensioniealistele elanikele, kel riskirühma kuulumise tõttu ei pruugi olla ohutu raamatukogu külastada.

Endiselt on kõik oodatud kasutama e-raamatukogusid ELLU, OverDrive ja Naxos, kust saab lugemisvara ja muusikat laenata mugavalt endale sobival ajal. Raamatukogu pakub paljusid teenuseid, sh koolitusi videosildade vahendusel.

Tallinna Keskraamatukogu lahtiolekuajad:

– peamaja Estonia pst 8 on avatud E-R 10-19, L 10-17;
– võõrkeelse kirjanduse osakond Liivalaia 40 avatud E-R 10-19, L 10-17;
– haruraamatukogud on avatud T, K, R 11-18, N 12-19 ja L 10-17, välja arvatud Nurmenuku raamatukogu, mis on avatud E-R 11-18 ja L 10-17
– raamatukogubuss sõidab marsruudil.

Täpsema info kõikide raamatukogu teenuste kohta leiab veebilehelt: www.keskraamatukogu.ee

18.05.2021