Eesti koomiksikultuuri tutvustav sari “Ohhoo, koomiksid!”

Paepealse raamatukogu koomiksikogu loomise 10. sünniaasta tähistamiseks tutvustatakse 2022. aasta aprillist detsembrini kestavas sarjas kaasaegset Eesti koomiksikultuuri!

Sarjas toimuvad kohtumised ja töötoad tuntud kodumaiste koomiksiraamatute autorite ja kunstnikega. Eesmärgiks on anda ülevaade Eesti koomiksimaastikust ja innustada koomiksite loomist. Toimub 3 kohtumist koomiksiraamatute autoritega ning 7 praktilist töötuba, kus koomiksite loomist juhendavad professionaalsed koomiksiloojad. Üritustest osavõtt on kõigile tasuta.

Kohtumised autoritega toimuvad Paepealse raamatukogus.

Avaüritusel, 20. aprillil, kohtutakse graafilise romaani “Rehepapp” autoriga Veiko Tammjärv ja samanimelisel romaanil põhineva teose autoriga Andrus Kivirähk. Veiko Tammjärv räägib Eesti kultusromaan pildiloo joonistamise telgitagusest ja Andrus Kivirähk “Rehepapi” kirjutamisest. Sarja teised kaks kohtumist toimuvad sügisel, üks neist Urmas Nemvaltsiga ning teine Ulla Saare ja Priit Põhjalaga.

Esimene värskes õhus koomiksite joonistamise praktiline töötuba toimub 13. mail kell 12-13 Lasnamäe raamatukogude päeval Laagna aias (Võru 11), kus tegevust pakuvad Paepealse ja Laagna raamatukogu ning raamatukogubuss Katarina Jee. Töötuba toimub Laagna kogukonnaaias, mis on mõnusa atmosfääriga tegutsemis- ja suhtlemiskoht ning pakub inspiratsiooni põnevateks koomiksiteks.

Koomiksite loomise praktilised töötoad toimuvad suvekuudel erinevate raamatukogude hoovides. Osalejad saavad töötoas vabalt ringi liikuda ja suhelda omavahel; küsida esinejatelt joonistamise kohta nõu ja tagasisidet. Kuna koomiksite loomine sobib igas vanuses inimestele, on töötubadesse oodatud kogu pere, sõbrad-tuttavad.

Lisainfo: Paepealse raamatukogu juhatajalt Piret Martinovilt telefonil 632 7463 või e-posti aadressil

19.04.2022