Algab lugemisprogramm „Raamatuga kevadesse”

Reedel, 19. oktoobril kell 17.30 toimub Tallinna Keskraamatukogu suures saalis (Estonia pst 8) lugemisprogrammi „Raamatuga kevadesse” seitsmenda hooaja avaüritus.

Noortele ja täiskasvanutele suunatud lugemisprogrammi avaüritusel tutvustatakse lugemiseks valitud raamatuid ja programmis osalemise tingimusi. Külas on humorist ja kirjanik Vladislav Koržets, kelle luuleparemik „Laulud või nii” kuulub programmi nimekirja. Üritusel esinevad ka XXVII laulu- ja XX tantsupeo „Minu arm” kunstilised juhid Peeter Perens, Vaike Rajaste ja Juhan Uppin.

2019. aasta 30. aprillini kestva lugemisprogrammi teema on „Terve vald oli kokku aetud” ning see on pühendatud XXVII laulu- ja XX tantsupeole „Minu arm”. Lugemisprogrammi on valitud väärtteosed, mis räägivad muusikast, tantsimisest ning kogukonna ühtekuuluvustundest.

 

Koostöös vabatahtlikega on raamatukoguhoidjad valinud lugemiseks 50 raamatut, nendest 30 teost (sh kaks luulekogu ja kaks näidendit) on kirjutanud Eesti autorid. 20 teost on kirjutanud aafrika, ameerika, austria, iiri, inglise, läti, prantsuse, soome, uus-meremaa ja vene kirjanikud. Mitmeid lugemisprogrammi valitud teoseid saab laenata ja lugeda e-raamatukogus ELLU.

Kõigis keskraamatukogu teenindusosakondades, haruraamatukogudes ja raamatukogubussis ootavad huvilisi lugemispassid ja tagasisidelehed. Peale raamatu lugemist ja tagasisidelehe täitmist saab osaleja raamatukogus oma lugemispassi templi. Programmi lõpuüritusele on oodatud kõik, kes on 30. aprilliks 2019. a läbi lugenud 15 raamatut ja andnud nende kohta tagasisidet.

Kõigi osalejate vahel loositakse kord kuus välja raamatuid ja meeneid. Lugemisprogrammi toetavad raamatukaupluste kett Apollo, Eesti Laulu- ja Tantsupeo SA, kirjastus Kuldnööbike ja kirjastus Paradiis.

Programmi lisainfo on Tallinna Keskraamatukogu veebilehel ja Facebookis.

 

09.10.2018