Algas laste ja noorte lugemisprogramm „Loeme ennast torni tippu“

Tallinna Keskraamatukogu kutsub õpilasi kogu klassiga osa võtma lugemisprogrammist „Loeme ennast torni tippu“. Programm kestab 02.11.201830.04.2019 ning osalema on oodatud Tallinna koolide 1.–9. klasside õpilased.

Tallinna Keskraamatukogu on juba viis aastat korraldanud Tallinna koolide õpilastele lugemisprogrammi „Loeme valmis „Oma raamatu”“. Tänavu on programmile lisatud Saksa lastekirjaniku Ursel Scheffleri „Raamatutorni“  idee ning klassid saavad end Eesti Vabariigi juubeliaastal lugeda meie riigi ühe tähtsaima iseseisvuse sümboli, Toompea lossi kõrgeima torni – Pika Hermanni  – tippu.

Torni tipu poole viib klassi iga loetud lehekülg. 1.‒4. klassi viib 1 cm ülespoole üks loetud lehekülg, 5.‒9. klassi aga kaks loetud lehekülge. Pika Hermanni kõrgus on 45,6 meetrit ehk noorematele klassidele tähendab see programmi jooksul meeskonna peale 4560 lehekülje lugemist, vanematele klassidele 9120 lehekülje lugemist.

Riigikogu esimees Eiki Nestor innustab lapsi ja noori  lugemisprogrammis osalema: „Eks pildiraamatud on muidugi kenad vaadata, aga targemaks saab rohkem ikka lugedes. Loodan väga, et lapsed osalevad lugemisprogrammis aktiivselt ning loevad ennast meeskonnatööna ajaloolise Pika Hermanni torni tippu, õppides nii paremini tundma ka meie ajalugu“, sõnab E. Nestor.

Auhinnaks loositakse programmi lõpuks torni tippu lugenud klasside vahel välja Pika Hermanni torni külastused. Igast linnaosast saab loosi tahtel auhinna kaks klassi – üks kummastki vanusegrupist.

Lugemisprogrammi osalemise tingimused leiab Tallinna Keskraamatukogu veebileleht

Lisainfo Pääsküla raamatukogu juhatajalt Sille Rossilt telefonil 680 3495 ja e-posti aadressil paaskula@nulltln.lib.ee.