Anna Mikitjuk maalide näitus keskraamatukogu trepigaleriis

26.02-26.03.2019 saab Tallinna Keskraamatukogu (Estonia pst 8) trepigaleriis vaadata Anna Mikitjuki maalide näitust „Meie kaunis Eesti”.

Anna Mikitjuk sündis 1975. a Venemaal, kuid elab Tallinnas juba kolmandast eluaastast ning peab Eestit oma teiseks kodumaaks. Juba lapsepõlves armastas Anna joonistada ning unistas kunstnikuks saamisest. Esimesed sammud selle unistuse realiseerimise poole astus ta aga alles 32-aastaselt, kui alustas maaliõpingutega ART STUDIO GALLOX -s (juhendaja Galina Ofitserova).

Annale meeldib kasutada rikkalikku värvipaletti, mis tõstab tuju ja eluisu. Tema maalid on värviteraapiaks nii talle endale kui ka vaatajale. Anna lemmikkunstnikuks on Konrad Mägi, kes oskas näha uskumatult ilusaid värve Eesti loodusest. Anna maalib õlivärvide, akrüülvärvide ja pastelliga ning armastab sügavust ja värvikihtide mängu, mida võimaldab maalinoa kasutamine. Tema kunstis on enamasti teemaks lilled, maastik ja portreed. Oma värviküllaste maalidega soovib ta anda edasi positiivsust, millega need on loodud.

Annal on väga suur au ja heameel pühendada oma isikunäitus EV101-le. Kollektsioonis on maalid Eestis kasvavatest lilledest, Eestimaa maalilisest maastikust, portreed kunstnikule armsatest Eesti inimestest ja kaugreisidelt saadud emotsioonidest.

Näituse lisainfo: Anna Mikitjukilt telefonil 5518387 ja e-posti aadressil anna.mikitjuk@nullgmail.com.

Osalemine ühisnäitustel:

• 2011 ART STUDIO GALLOX õpilaste näitus, Regionaalhaigla Verekeskus (Ädala 2)
  • 2012 ART STUDIO GALLOX õpilaste näitus, Eesti Juudi Kogukond (Karu 6)
  • 2013 ART STUDIO GALLOX õpilaste näitus “Minu Teater” Vene Teatri Galerii
  • 2013 ART STUDIO GALLOX õpilaste näitus “Hingeilu” Tallinna Botaanikaaed
  • 2015 ART STUDIO GALLOX õpilaste näitus “Kevadine kaleidoskoop” Tallinna Keskraamatukogu (Liivalaia 40)
  • 2015 ART STUDIO GALLOX õpilaste näitus “Sügisene kaleidoskoop” Tallinna Keskraamatukogu (Liivalaia 40)
  • 2015 Lillemaalide festival Köisri torn Tallinna Vanalinnas
  • 2016 Lillemaalide festival Köisri torn Tallinna Vanalinnas
  • 2017 Lillemaalide festival Köisri torn Tallinna Vanalinnas

Isikunäitus

• 2018 «…KUI KAUNIS OLED SA» Regionaalhaigla Verekeskus (Ädala 2)