Arvutitöökohta saad broneerida telefoni, e-posti teel või raamatukogus kohapeal.
Arvutites on kontoritarkvaraks Open Office või Libre Office, mis suures osas ühildub MS Office kontoritarkvaraga. Igas haruraamatukogus on lugejate käsutuses vähemalt üks arvuti kontoritarkvaraga MS Office 2007 või MS Office 2010. Igal pool on ID-kaardilugeja kasutamise võimalus vähemalt ühes arvutis.
Lapsevanem/eestkostja, kui soovid oma lapse/eestkostetava arvutikasutust raamatukogus piirata, siis palume esitada raamatukogule vastav avaldus.
Tutvu ka arvutitöökoha kasutamise eeskirjaga.
Raamatukogu pakub erinevaid arvutialased koolitusi, nendega saad tutvuda siin.
Lisainformatsiooni küsi raamatukoguhoidjalt.
WiFi võrgu kasutamine Tallinna Raamatukoguses on kõigile lugejatele tasuta ning ühenduse aeg ei ole piiratud.
WiFi on olemas kõikides meie raamatukogudes.
Traadita internetiühenduse kasutamiseks peab omama arvutit, milles WLAN võrgukaart ja peate asuma WiFi märgiga tähistatud levialas.
WiFi tehnilised parameetrid:
Tegemist on avaliku võrguga, kuhu saavad ühenduda kõik soovijad, raamatukogu ei saa tagada võrgu turvalisust. Seega oma arvuti heaolu eest vastutab iga lugeja ise.
Kõikides Tallinna Keskraamatukogu teenindusosakondades ja haruraamatukogudes saad kohalkasutada suurt kuvarit Samsung S27R650FDU. Kuvari kõrgus ja kalle on reguleeritav, ekraani saab liigutada vasakule-paremale. Samuti on võimalik ekraani keerata vertikaalasendisse. Arvutiga ühendamiseks on olemas HDMI kaabel või uuemate Apple´ite jaoks eraldi adapter. Lisaks kuvarile on võimalik kasutada hiirt ja klaviatuuri. Kuvari ja arvuti ühendamise õpetuse leiad siit.
Lisainformatsiooni küsi raamatukoguhoidjalt.
Tallinna Keskraamatukogu Südalinna, Liivalaia, Kännukuke, Nurmenuku ja Paepealse raamatukogus on võimalik kohapeal kasutada raamatukogu tahvelarvuteid. Täpsem infot tahtelarvutite leidumuse kohta ja raamatukogude asukohad.
Lisainformatsiooni küsi raamatukoguhoidjalt.
Südalinna raamatukogus (Estonia pst 8) on võimalik kasutada lugemissaalis kohapeal ja nutiseadme kasutamise koolitusel nutitelefone Samsung Galaxy S6 edge, iPhone 6 ja Nokia Lumia 930.
Lisainformatsiooni küsi raamatukoguhoidjalt.
Igas raamatukogus on lugejatel võimalik kohalkasutuseks laenata akupanka ROMOSS sailing 3. Akupanga abil saab laadida mobiiltelefonide, tahvelarvutite, MP3-mängijate ja muude digiseadmete akusid. Seadmel on kaks USB väljundit, 2.1A väljund võimaldab laadida suurema vooluvajadusega seadmeid, näiteks tahvelarvuteid. Laadimisajaks on ligikaudu 5 tundi. Akupanga abil saab korraga laadida kahe seadme akusid.
Raamatukogu arvutites kasutamiseks saab kuulmisaparaadiga lugeja teenindusletist laenata individuaalset kaelasilmust NL-100.
Kaelasilmuse kasutamise juhend:
Kännukuke (E. Vilde tee 72), Pääsküla (Pärnu mnt 480a), Männiku (Pihlaka 12), Pelguranna (Kangru 13) ja Tondi raamatukogus (Pärnu mnt 125) on lugejatel võimalik kasutada lauaskannerit CanoScan LiDE 210.
Lauaskanner sobib väga hästi näiteks isiklike materjalide (fotode ja dokumentide) skaneerimiseks. Seade saab toidet ja ühendub teie sülearvutiga USB-kaabli abil.
Skanneri CanoScan LiDE 210 miinimumnõuded arvutile
* Windows 10 (32 ja 64 bitine)
* Windows 8 (32 ja 64 bitine)
* Windows 7 (32 ja 64 bitine)
* Windows Vista (32 ja 64 bitine)
* Windows XP SP3 (32 ja 64 bitine)
* Mac OS X 10.5 ja uuem
* USB port
Skannerile pole eraldi pistikupesa voolu jaoks vaja, sest see saab voolu arvuti/laptopi USB pordist. Vaikimisi seadistustega tunneb arvuti selle skanneri automaatselt ära (kui operatsioonisüsteemis pole määratud teisiti: näiteks administraatori õigustes on keelatud muudatusi teha). Kui soovite kasutada skanneri lisafunktsioone, on vaja alla laadida CanoScan LiDE 210 driverid. NB! Tavaliseks skaneerimiseks ei pea drivereid alla laadima
Skanner on kasutusel Südalinna (Estonia pst 8), Kadrioru (L. Koidula 12a), Männi (Ehitajate tee 48), Nurmenuku (Ehitajate tee 109a/2), Nõmme (Raudtee 68), Paepealse (P. Pinna 8), Pirita (Metsavahi tee 19), Sääse ja Torupilli (Gonsiori 36) ning Liivalaia raamatukogus (Liivalaia 40). Tootja ametlikult kodulehelt leiab CanoScan LiDE 400 kasutusjuhendid ja pikema kirjelduse seadme kasutusvõimaluste kohta.
Skanner on kasutuses Kännukuke (E. Vilde tee 72) raamatukogus.
Südalinna raamatukogus(Estonia pst 8, II korrus), Laagna raamatukogus (Võru 11), Sõle raamatukogus (Sõle 47b) ja Väike-Õismäe raamatukogus (Õismäe tee 115a) on lugejatel võimalik kasutada skannerit Canon CanoScan 9000F Mark II. Tegemist on professionaalse filmi-, foto-, slaidi- ja dokumendiskanneriga.
Pikema kirjelduse skanneri kasutusvõimaluste kohta ning seadme kasutusjuhendid leiab tootja ametlikult kodulehelt.
Südalinna raamatukogu lugemiasaalis (Estonia pst 8, II korrus) on lugejatel iseseisvalt ning isiklikku sülearvutit kasutades võimalik tutvuda elektroonilise joonistuslaua Wacom Intuos Pro M kasutusvõimalustega.
Elektroonilise joonistuslaua kasutamine sobib eelneva arvutioskusega inimesele, kes tunneb huvi arvutigraafika loomise vastu ning soovib selleks katsetada uut põnevat töövahendit. Väga sobiv on seade raamatuillustraatoritele, kujundajatele, disaineritele ja arhitektidele, kellele see võib pakkuda täiesti uut kvaliteeti ja kogemust vabakäeliste joonistuste, eskiiside jms loomisel.
Elektroonilist joonistuslauda saab kasutada erinevate, nii professionaalidele mõeldud (näiteks Adobe ja Corel Draw) kui ka lihtsamate vabavaraliste (näiteks GIMP, Inscape) kujundusprogrammidega töötamisel.
Soovi korral saab tutvuda Tallinna Keskraamatukogu vabatahtliku koostatud põhjaliku kirjeldusega joonistuslaua kasutusvõimaluste kohta.
Graafikalaua Wacom Intuos Pro M miinimumnõuded arvutile
Kännukuke raamatukogu innovatsioonilaboris (E. Vilde tee 72) on lugejatel võimalus iseseisvalt tutvuda elektroonilise graafikalauaga Wacom Cintiq 22HD. Graafikalaud on professionaalne arvutigraafika vahend, millega on võimalik erinevate graafikaprogrammide abil luua maali, animatsiooni, graafikat ja 3D mudeleid. Wacom Cintiq 22HD on varustatud ekraaniga, mis võimaldab näha joonistamisprotsessi reaalajas. Graafikalauaga on võimalus kasutada järgnevaid programme: Krita, Gimp, FireAlpaca ja Blender.