Ei oska raamatuid lugemiseks valida? „Raamatute kalender“ aitab alati!

raamatukoguhoidja ElinaTere! Mina olen Elina, Tallinna Keskraamatukogu võõrkeelse kirjanduse osakonna raamatukoguhoidja. Tutvustan teile, head raamatukogu lugejad, Youtube videosarja nimega „Raamatute kalender“!

Sarja videod ilmuvad kord kuus esimesel tööpäeval Tallinna Keskraamatukogu YouTube kanalil. Videod on mõeldud tervele perele: seal tutvustatakse põnni-, laste- ja ka noorteraamatud, mis on mõeldud eesti keelt emakeelena mittekõnelevatele lastele. Videotes õpime lihtsamaid eestikeelseid sõnu ja lauseid ning kõik videod on varustatud eestikeesete subtiitritega.

Miks ma hakkasin videod filmima, et raamatuid tutvustada? Ühel päeval avastasin, et igas kuus toimub tohutult palju põnevaid ja ebatavalisi ülemaailmseid tähtpäevi. Paljud neist ei tuleks teile isegi pähe! Novembris tähistatakse näiteks ülemaailmset käimlapäeva. Selle puhul me soovitame lastele ja vanematele ettelugemiseks teemaga seonduvaid piltidega ja õpetlike juttudega põnniraamatuid. Ehk panevad teid imestama ka järgmised tähtpäevad:

• pähkli-šokolaadi kreemi Nutella-päev (veebruaris),

• avalikus kohas kudumise päev (juunis),

• arbuusipäev (augustis),

• punapea päev (septembris),

• animapäev (oktoobris) jne.

„Raamatute kalendri“ videotes räägin nii rahvusvahelistest ja ka Eesti tähtpäevadest ning pakun lugemiseks välja põnevaid raamatuid eesti, vene ning inglise keeles. Raamatutes hulgas on ilukirjandust, teadmiskirjandust, papp- ja ruumilisi raamatuid ning isegi koomikseid! Kuna videod ilmuvad raamatukogu YouTube kanalil, siis on neid võimalus vaadata just teile sobilikul hetkel.

Tallinna Keskraamatukogu YouTube kanalis ja raamatukogus kohapeal toimub ka palju muid huvitavaid sündmusi – üritused, koolitused, meisterdamistunnid, keele kohvikud jne. Tulge raamatukokku ja uurige ise lähemalt!