Fotonäitus „Lapsepõlv unistuste Mustamäel”

Detsembris saab Sääse raamatukogus vaadata Tallinna Linnamuuseumi näitust Enn Kesa fotodega laste elust 1970. aastate Mustamäel.

Fotograaf Enn Kesa (s.1941) kolis oma perega Mustamäe esimesse 9-korruselisse majja elama Kalamajast. Elu Mustamäel oli ilus. Kõik täiuslikuks lapsepõlveks oli olemas. Maja taga kasvas isegi väike männimetsatukk, kus lapsed koos sõpradega veetsid enamuse oma vabast ajast. Suved aga veedeti kõik maal suvilas, milleks oli vana talumaja.

Piltidel on näha mänge toas ja õues – nii suviseid kui talviseid, nii linnas kui maal; sünnipäeva; karussellisõitu, aga ka kunagi pea iga lapse ellu kuulunud kartulipanekut ning koos emaga kurkide soolamist. Siinsed kaadrid kannavad endas tugevat ajastuhõngu. Loodetavasti äratavad pildid täiskasvanud vaatajates hulga toredaid mälestusi, lastel aitavad aga aimu saada, kuidas need ema ja isa siis ikka lapsed olid.

Tallinna Linnamuuseumi näituse “Lapsepõlv unistuste Mustamäel” kuraator on Tuuli Silber, näituse idee tuli Anneli Jalavalt ning kunstnik on Anne Järvpõld.

Näitust saab vaadata 1.-28.12.2018 Sääse raamatukogu lahtiolekuaegadel.

Enn Kesa fotonäitus Sääse raamaukogus

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

04.12.2018