Digiprügi ja selle koristamine

Tallinna Keskraamatukogu

Digiprügi ja selle koristamine
Tallinna Keskraamatukogu peamajas (Estonia pst 8) kell 14-15

Miks on mõistlik aegajalt üle vaadata oma meilboks ja sealt aegade hämarustest saabunud ja saadetud meilid kustutada.
Mis fotod ja videod on meie telefonis?
Kui palju on meil neid fotosid dubleeritud kuskil pilveruumis?
Digiprügi koristamine võiks olla igapäevane harjumus.

Andmetele ja infole peaksime lähenema elutsüklina, mis vananeb ja sureb.
Praktiline osa – mittevajalike rakenduste, vanade dubleeritud fotode ja videode kustutamine erinevatest keskkondadest.

Töötoa viib läbi Heigo-Aulemb Ensling, koolitaja Teliast.
Lisalugemist siit: https://digikoristuspaev.telia.ee/

Tallinn Euroopa rohelise pealinna 2023 avamise raames toimuvad linnarahvale 21. jaanuaril üle terve linna raamatukogude koolitused ja töötoad. Tallinna Keskraamatukogu peamajas, Nurmenuku, Laagna, Kännukuke, Pirita haruraamatukogudes käsitletakse teemasid alates digiprügi koristamisest, mahekosmeetika valmistamisest ja taaskasutusest ning isetegemisest kuni maitse- ja toataimede kasvatamise ja hooldamise ning linnaaianduse ja seemnepaberite tegemise töötoani välja.

Tallinna linn kannab 2023. aastal Euroopa rohelise pealinna tiitlit ja soovib panna keskkonnateemadel kaasa mõtlema ka kõiki linnakodanikke. Jätkusuutlik mõtteviis tõstab meie kõigi elukvaliteeti. Soovime näidata, kuidas linn areneb ja kohaneb maailmas toimuvate muudatustega ning aitab linnaelanikel paremini mõista, miks on vaja hoida elukeskkonda ning kuidas nad saavad ise paremini panustada keskkonnahoidu.