Filmiõhtu: Soomaa uni

Tallinna Keskraamatukogu

Tallinna Keskraamatukogu Ökotuba esitleb: dokumentaalfilm Soomaa uni ja kohtumine autoritega 30. novembril kell 18 videosaalis (Estonia pst. 8. )
Soomaa uni on tähelepanuväärne ning maaliliste kaadritega dokumentaalteos  Soomaa ühepuulootsiku ehk haabja teekonnast UNESCO maailmapärandi nimekirja ning haabjameister Aivar Ruukeli tegemistest.
Sünopsis:
On midagi väga erilist osaleda ainulaadses ja iidses soome-ugri traditsioonis, mis ulatub aastatuhandete taha. Selline võimalus tekkis noorel restauraatoril Darjal, kelle meister Aivar Ruukel võtab endale juurde selliks. Koos ehitava nad valmis haabja ehk ühepuulootsiku, mis ühtlasi on ka Soomaa rahvuspargi muistne sümbol. Aivar Ruukel õppis ametit selle ala viimastelt meistritelt ja tahab seda oskust säilitada kohalikule kogukonnale ja tulevastele põlvedele. Meistrit ja ta abilist ootab raske töö. Paat peab valmis olema Soomaa viiendaks aastaajaks, mis on sealne unikaalne looduslik nähtus.
Sissepääs tasuta. Filmi kestus: 56 minutit. Pärast filmi on võimalik vestelda ja esitada küsimusi autorile.
Režissöör: Jevgeni Zavdski
Operaatorid: Artemi Sintsov ja Polina Linovitskaja