Loeng muinasjuttudest

Laen kaarti....

06.10.2018

Kalamaja raamatukogu

Muinasjuttudes on tõde. Mida näitavad meile eesti muinasjutud läbi oma erinevate tähenduskihtide?

06.10.2018 ootame kõiki täiskasvanuid Kalamaja raamatukokku(Kotzebue 9) kuulama loengut muinasjuttudest.

Loeng-vestlusringis tutvustab Margit Kurm, kuidas ja millised muinasjutud hoiavad ja kannavad endas universaalseid toimimistõdesid ja –mehhanisme (inimese hing ja meel, teadvus ja alateadvus, keel, side eelnenud põlvedega, 5 ürgelementi jne). Mida ja miks muinasjuttu lapsele ettelugemiseks valides silmas pidada, millal ja kuidas neid lugusid pajatada.

Margit Kurm on kundalini jooga õpetaja. On lõpetanud ka Naad jooga (helijooga, india klassikaline laul) õpetajakoolituse Raj Academy of Asian Music’ koolis Londonis. Hetkel õpib teist aastat kundalini jooga I taseme õpetajate koolitajaks. Kõrghariduse üheks alaks oli laste raamatukogundus. Sõpruskonnaga on korraldanud aastaid Kassinurmes festivali Mütofest, mille kandvaks osaks olid eesti ajalool ja muinaslugudel põhinevad ajaseiklused.