Kuuldemängutund noortele

Loading Map....

09.04.2020

Tallinna Keskraamatukogu

2019. aasta novembrist kuni 2020. aasta maikuuni toimuvad Tallinna Keskraamatukogus (Estonia pst 8) gümnaasiuminoortele kohtumised raadioteatris tegevate lavastajate ja näitlejatega. Ürituste sarja eesmärk on luua inspireerivate kohtumiste kaudu noortele võimalus avastada raadioteatri põnevat heli- ja sõnamaailma.

Nutiajastul on meedia mitmesugustes vormides katkematult käepärast ja hõivab intensiivselt meid ümbritsevat ruumi. Teiste kultuuri- ja meelelahutusvõimaluste seas evib raadioteater omalaadse kunstikeelega ja kultuurimälu kandjana erilist väärtust. Kuuldemäng ja teised raadioteatri žanrid pakuvad võimalust puhata argipäevamürast, keskenduda kuulmismeelele ja lasta kujutlusvõimel lennata.

⇒ Neljapäeval, 9. aprillil kl 14.00 kohtub noortega näitleja ja lavastaja Kaili Viidas, kes on mänguliselt ja fantaasiaküllaselt lavale seadnud klassikat Koidulast Puškinini ja lavastanud erilise otse-eetris etendunud kuuldemängu. Tema mitmekülgsest kogemusest (mh juubelilaulupeo lavastajana) tõukuvalt tuleb juttu ka lavastamisest ja teatrist laiemalt.

Tunnid toimuvad Tallinna Keskraamatukogu peamaja (Estonia pst 8) suures saalis ja kestavad umbes 90 minutit.

Osalema on oodatud gümnaasiumiklassid, noortegrupid jt noored vanuses 15–19 aastat.
Vajalik on eelregistreerimine aadressil annemari.parmakson@nulltln.lib.ee.

Osavõtt on tasuta.
Tulenevalt saali suurusest on kohtade arv piiratud.

Kohtumised toimuvad koostöös ERR Raadioteatriga, tegu on esimese omalaadse noortele suunatud ettevõtmisega. Käesolevale projektile eelnesid neli sarnast kohtumist eelmisel hooajal. Projekti toetab Eesti Kultuurkapital.