Loeng-kontsert “Jaan Rääts 90”

Tallinna Keskraamatukogu

11. aprillil algusega kell 15.00 toimuval loeng-kontserdil Tallinna Keskraamatukogu suures saalis tulevad esmaesitlusele filmilõigud, milles helilooja meenutab oma muusikutee algust Tartust Tallinnasse, õpetajaid, kolleege, interpreete, dirigente.

Esiettekandele tuleb Jaan Räätsa 8-aastaselt kirjutatud esimene heliteos „Valss“ klaverile op.0 (1941), mille esitab dirigent, trompetist ja pianist Jaan Ots.

Kontserti kammerorkestrile nr. 1 op. 16 I osa (Räätsa õpilase Mihkel Keremi seades) toob ettekandele keelpillikvartett Prezioso.

„Tokaata“ ning valiku teosest „24 marginaali” esitab klaveril Johan Randvere.

Heliloojat ja tema loomingu edu maailmalavadel meenutavad tuntud interpreedid, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kauaaegsed õppejõud Matti Reimann ning Peeter Paemurru. Kontsert-loengut modereerib Viljandi Muusikakooli õpetaja, raamatute autor ja Jaan Räätsa õpilane Maret Tomson.

Loeng-kontsert „Jaan Rääts 90“, mis on Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia kultuurikorralduse eriala üliõpilase diplomitöö, toimub käesolevat raamatukogude aastat silmas pidades koostöös Tallinna Keskraamatukoguga.

Kontserdile on vaba sissepääs eelregistreerimisega Fienta.ee

Olete oodatud!