Loeng „Loodus ja vaimne tervis“

21.01.2023

Pääsküla raamatukogu

Pääsküla raamatukogus (Pärnu mnt 480a)
21. jaanuaril kell 11

Loeng „Loodus ja vaimne tervis“

Oleme liikumas oma arenguga suunas, millele meil  ei ole aega olnud isegi mõelda.

Elame ajastul,

• kus 95% ajast veedame siseruumides
  • meie lapsed veedavad õues vähem aega kui meie vangid
  • loodus on jäänud meist kaugele ja võõraks – kui aega on käime loodusel külas aga kas selles piisab

Samas näitavad teadusuuringud, et vajame enda vaimselt tasakaalus hoidmiseks looduskeskkonda koos oma imeliste vaadete, värske õhu, erineva maastiku, vulisevate jõgede ja mühisevate metsadega.

Otsime vastuseid järgmistele küsimustele:

• Milleks meile loodus?
  • Millist mõju avaldab loodus inimese vaimsele tervisele?
  • Milline on minu enda suhe loodusega?
  • Mida näitavad teadusuuringud?
  • Milline on looduse mõju depressioonile ja ärevusele?

Loengu viib läbi psühholoog ja koolitaja Kristi Raava

Tallinn Euroopa rohelise pealinna 2023 avamise raames toimuvad linnarahvale 21. jaanuaril üle terve linna raamatukogude koolitused ja töötoad. Tallinna Keskraamatukogu peamajas, Nurmenuku, Laagna, Kännukuke, Pirita haruraamatukogudes käsitletakse teemasid alates digiprügi koristamisest, mahekosmeetika valmistamisest ja taaskasutusest ning isetegemisest kuni maitse- ja toataimede kasvatamise ja hooldamise ning linnaaianduse ja seemnepaberite tegemise töötoani välja.

Tallinna linn kannab 2023. aastal Euroopa rohelise pealinna tiitlit ja soovib panna keskkonnateemadel kaasa mõtlema ka kõiki linnakodanikke. Jätkusuutlik mõtteviis tõstab meie kõigi elukvaliteeti. Soovime näidata, kuidas linn areneb ja kohaneb maailmas toimuvate muudatustega ning aitab linnaelanikel paremini mõista, miks on vaja hoida elukeskkonda ning kuidas nad saavad ise paremini panustada keskkonnahoidu.