Loodusretk Maarjamäel

10.06.2023

bussipeatus Maarjamägi

plakatToimumisaeg: Laupäeval, 10.06.2023 kl 12 – 14

Kogunemine: peatuse Maarjamägi juures (bussid 1, 5, 8, 34, 38) Maarjamäe lossi treppide ees.

Matka kestus ja pikkus: 2 tundi, 4 km

Rohelise pealinna ja liikumisaasta raames korraldab Tallinna Keskraamatukogu retke Maarjamäe pangapealsele.

Maarjamäe paekallas on Tallinnas Põhja-Eesti klindi kõige kõrgem ja paremini jälgitav osa, silmapaistvaim osa paekaldas on Suhkrumäe paljand. Astangu suhteline kõrgus on maksimaalselt 30 m. Maarjamäe klindil asuv loopealne on kasvukohaks väärtuslikele taimekooslustele, kuhu kuuluvad mitmed haruldased taimeliigid.

Retke algul räägime Maarjamäe lossi kirjust ajaloost, seejärel suundume mööda paljandiäärset Mäe tänavat üles ja vaatame ringi pangapealsel alvaril. Meie teele jäävad Paevälja vaatepunkt, Lahekalda arendus, Paevälja tühermaa ja palju lummavat maastikku.

Registreerimine: raamatukogus või eo@nulltln.lib.ee, tel 683 0920

Rohkem teavet Maarjamäe elurikkuse ja ajaloo kohta leiab veebilehelt Linnalooduse Kompass.

Üritused samas asukohas