Lugejaks sündinud! Lapse kõne ja suhtlemise arengu toetamine

Laen kaarti....

Tallinna Keskraamatukogu

Kolmapäeval, 20. novembril kell 10.30 toimub Tallinna Keskraamatukogu (Estonia pst 8) suures saalis projekti „Lugejaks sündinud“ raames Liina Velneri loeng „Kuidas toetada lapse kõne ja suhtlemise arengut”

Loengus saab ülevaate:

• Milline on eakohane kõne areng?
  • Millal otsida abi?
  • Kuidas kodus kõne arengule kaasa aidata?

Ootame kuulama väikelaste vanemaid koos põnnidega. Saalis on lastele mõnus lugemispesas, kus saab koos raamatukoguhoidjaga raamatuid vaadata ja mängida.

Liina Velner töötab igapäevaselt logopeedina ning kirjastab kirjastuse Glossus kõnearenduslikke lasteraamatuid, vt www.glossus.eu. Ta kuulub Eesti Logopeedide Ühingusse ja Eesti Lugemisühingusse ning on Erasmus Pluss projekti 3MR juht: https://opleht.ee/2019/05/ponevaid-pildiraamatuid-on-eestis-palju/, lisaks saab huviline liituda FB grupiga „Pildiraamatu maagid”.

Projekti „Lugejaks sündinud“ raames toimub veel üks loeng väikelaste vanematele.
Neljapäeval, 5. detsembril kell 10.30 jagab näitleja Taavi Tõnisson näpunäited lapsevanematele raamatu kaasahaaravaks ettelugemiseks

Osavõtt on tasuta. Eelregistreerida ei ole vaja.

Projekti „Lugejaks sündinud“ eesmärgiks on rõhutada lugemise tähtsust lapse arengus ning kutsuda lapsevanemaid lastele rohkem raamatuid laenama ning lastele ja koos lastega raamatuid lugema. Loengutes saavad lapsevanematele koguda enesekindlust ja kasulikke nippe lastele raamatute ettelugemiseks, lugude jutustamiseks ja muinasjutuvestmiseks ning lapse kõne ja lugemisoskuse ja -harjumuse arendamiseks ja kujundamiseks.

Projekti läbiviimist toetab Rahvakultuuri Keskus.