Lugejaks sündinud! Loeng muinasjutuvestmisest

Laen kaarti....

15.10.2019

Tallinna Keskraamatukogu

Teisipäeval, 15. oktoobril kell 10.30 toimub Tallinna Keskraamatukogu (Estonia pst 8) suures saalis projekti „Lugejaks sündinud“ raames loeng Polina Tšerkassova muinasjutuvestmisest.

Miks muinasjutte vesta ja kuidas neid ette lugeda? Kas vesta lugu raamatu põhjal või mõelda ise välja? Kust ammutada jutu vestmiseks fantaasiat? Mida laps muinasjutu puhul kõige rohkem vajab? Kuidas kasutada muinasjuttu teraapiana? Tule raamatukokku ning saad vastused nendele ja paljudele teistele muinasjutuvestmisega seotud küsimustele. Lisaks saab kuulda Polina muinaslugusid ja eripäraseid muusikainstrumente.

Ootame loengusse väikelaste vanemaid koos põnnidega. Saalis on lastele mõnus lugemispesas, kus saab koos raamatukoguhoidjaga raamatuid vaadata ja mängida.

Polina Tšerkassova on muinasjutuvestja, muusik ja antropoloog. Viimastel aastatel on ta avaldanud kaks muinasjuttude audioraamatut enda kirjutatud ja salvestatud muusikaga, millest esimene „Helisevad muinaslood” oli nomineeritud Kultuurkapitali kirjanduse aastapreemiale. Praegu töötab ta kolmanda muinasjuttude audioraamatu „Linnulood” kallal, mille esitlus toimub detsembris.

Projekti „Lugejaks lsündinud“ raames toimub veel kaks loengut väikelaste vanematele.

Kolmapäeval, 6. novembril kell 10.30 räägib logopeed Liina Velner sellest, kuidas toetada lapse kõne ja suhtlemise arengut.
Neljapäeval, 5. detsembril kell 10.30 jagab näitleja Taavi Tõnisson näpunäited lapsevanematele raamatu kaasahaaravaks ettelugemiseks

Osavõtt on tasuta. Eelregistreerida ei ole vaja.

Projekti „Lugejaks sündinud“ eesmärgiks on rõhutada lugemise tähtsust lapse arengus ning kutsuda lapsevanemaid lastele rohkem raamatuid laenama ning lastele ja koos lastega raamatuid lugema. Loengutes saavad lapsevanematele koguda enesekindlust ja kasulikke nippe lastele raamatute ettelugemiseks, lugude jutustamiseks ja muinasjutuvestmiseks ning lapse kõne ja lugemisoskuse ja -harjumuse arendamiseks ja kujundamiseks.

„Lugejaks sündinud“pakub sel aastal eel palju põnevat väikelastele ja nende toimub sel aastal veel palju põnevaid üllatusi!

Projekti läbiviimist toetab Rahvakultuuri Keskus.

Liitu üritusega ka Facebookis.