Luuleklubi muusikaga

Loading Map....

07.07.2020

Tallinna Keskraamatukogu

Teisipäeval, 7. juulil kell 18.30 toimub Tallinna Keskraamatukogu (Estonia pst 8) suures saalis kultuurihuviliste kohtumine „Luuleklubi muusikaga”. Märtsis koroonakriisi tõttu ärajäänud „Luuleklubi” toimub tavapärasest erilisemal kujul juulis.

Üritusel loeme luuletusi, kuulame klaverimuusikat, räägime luuleteostest ning luule kirjutamisest ja esitamisest. Seekordsel üritusel esitleb luuletaja Jaanus Saar enda uut luulekogu „Internetis radikaliseerunud valge mees (kes armastab sind)”. Muusikaliste vahepaladega asutuvad üles klaveril Rebeca Vilpuu ja oboel Ksenyia Sitnikova.

Luulekogu läbivaks teemaks on väljendusvabadus internetis, mida lahatakse läbi huumori esitatud iroonia. Noor luuletaja Jaanus Saar õpib Tallinna Ülikooli kirjandust ja kultuuriteaduseid. Käesolev luulekogu on tema teine avaldatud teos. Ta on oma luuletusi varem esinud kirjandusõhtul „Viimane neljapäev”. Pianist Rebeca Vilpuu õpib klaverit Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias. Eelmisel aastal esines ta Tallinna Keskraamatukogus lugemisprogrammi „Raamatuga kevadesse” tutvustaval üritusel.

„Luuleklubi” toimub üks kord kuus, iga kuu teisel nädalal. Igal klubi kohtumisel tutvustab üks professionaalne luuletaja oma loomingut – raamatut või luuleblogi. Seejärel järgneb arutelu. Kõikidel osalejatel on võimalus enda või teiste autorite luuletusi esitada.

Osavõtt on tasuta ja oodatud on kõik, kellele luule huvi pakub.

Lisainfo: luule@nulltln.lib.ee ja 683 0917