Õnnelik seenior raamatukogus – põlvkondadevaheline mälumäng “Tean ja ei tunne”

Loading Map....

  01.10.2020

  11:00 - 13:00

  Pirita raamatukogu


Lustlikus ja õpetlikus mälumängus “Tean ja ei tunne” arvavad eri põlvkondadest võistkonnad tänapäeva ja mineviku nähtuseid, fakte, märke ja tavasid. Eesmärk on jagada teadmisi ning teada saada uut ja huvitavat teise põlvkonna kohta.

Ühiskonnas on tavapärane väljendada mõtteid selle kohta, mille poolest põlvkonnad üksteisest erinevad. “Tean ja ei tunne” on võistkondlik mäng, mille kaudu tuua välja sarnasusi pensioni- ja gümnaasiumieas inimeste vahel. Paari põlvega ei ole meie olemuses toimunud põhimõttelisi muutusi. Vajadused ja püüdlused on inimestel ikka samad, ajaga saab muutuda vaid pealispind ja pakend. Seetõttu on võimalik ja – viimase aja põlvkondadevahelise sõnasõja kõrgeid tuure arvestades (lumehelbekesed, haledad, hooldekodusse kõrvaldatud) – vägagi vajalik lülitada tähelepanu erinevustelt sarnasustele.

Võistkondadel on võimalik teenida punkte, kuid mälumängu peamine eesmärk ei ole siiski võita, vaid jagada teadmisi ja veeta üheskoos meeleolukas aeg raamatukogus.
Esimese põlvkondadevahelise viktoriini kohta saab lähemalt lugeda Tallinna Ülikooli veebist https://bit.ly/2JivxJY

Korraga saab osaleda 3-4 liikmelise võistkonnaga.  Tallinna Keskraamatukogu seenioridega koos tulevad mängima Tallinna reaalkooli gümnasistid.

Mälumängu viib läbi Tallinna Ülikooli Eesti demograafia keskuse teadur Tiina Tambaum.

Vajalik eelnev registreerumine

Metsavahi tee 19, e-posti aadressil: pirita@nulltln.lib.ee või telefonil 683 9055