Rohelise pealinna ja liikumisaasta algust tähistav metsaretk

plakat
Loading Map....

  21.01.2023

  12:00 - 15:00

  Tallinna Keskraamatukogu


Rohelise pealinna ja liikumisaasta algust tähistav metsaretk!

Algusega Estonia pst 8, Tallinna Keskraamatukogu fuajees kell 12 või liitu kell 12.35 Rehe peatuses.
Seoses liikumisaasta ja rohelise pealinna aasta algusega läheme Hõbemetsa piirkonda väikesele retkele! Räägime sellest, miks meil on vaja looduses liikuda ja mis see meile annab, naudime talvist metsa ning tutvume üle 100-aasta vanuste Peeter Suure merekindluse laskemoonaladudega. Need asuvad Haabersti linnaosas, Astangu asumi võimsal paeklindil. Kuna Astangu tunnellaod on nahkhiirtele talvitumisepaigaks, siis sinna sisse me ei lähe, vaid vaatleme tunneleid sissepääsu juurest.

Retk kestab orienteeruvalt 1,5 tundi, teekonna pikkus on 2 km. Palume  selga panna mugavad ja soojad riided, jalga ilmastikukindlad jalanõud.

Registreerimine: osalejaks registreerida telefoni teel  683 0920 või meili teel eo@nulltln.lib.ee

Lisalugemist siit ja siit.

Tallinn Euroopa rohelise pealinna 2023 avamise raames toimuvad linnarahvale 21. jaanuaril üle terve linna raamatukogude koolitused ja töötoad. Tallinna Keskraamatukogu peamajas, Nurmenuku, Laagna, Kännukuke, Pirita haruraamatukogudes käsitletakse teemasid alates digiprügi koristamisest, mahekosmeetika valmistamisest ja taaskasutusest ning isetegemisest kuni maitse- ja toataimede kasvatamise ja hooldamise ning linnaaianduse ja seemnepaberite tegemise töötoani välja.

Tallinna linn kannab 2023. aastal Euroopa rohelise pealinna tiitlit ja soovib panna keskkonnateemadel kaasa mõtlema ka kõiki linnakodanikke. Jätkusuutlik mõtteviis tõstab meie kõigi elukvaliteeti. Soovime näidata, kuidas linn areneb ja kohaneb maailmas toimuvate muudatustega ning aitab linnaelanikel paremini mõista, miks on vaja hoida elukeskkonda ning kuidas nad saavad ise paremini panustada keskkonnahoidu.