“Rohesõdalased: maailma kõige saastunum jõgi” – Mondo dokfilmiõhtu

Map Unavailable

Tallinna Keskraamatukogu muusika- ja filmisaal korraldab kord kuus teisipäeviti Mondo dokfilmiõhtuid. Vaatame filme olulistel globaalsetel teemadel ning arutleme nende üle vestlusringis. Üritus toimub Tallinna Keskraamatukogus kohapeal.

Teisipäeval, 17. mail kell 18.00 “Rohesõdalased: maailma kõige saastunum jõgi” (Prantsusmaa, 2017).

Citarumi jõgi Indoneesias oli saastunud, kuid keegi ei osanud hinnata, kui ulatuslikult. Kui grupp teadlasi asus reostuse põhjuseid otsima, avastati nii veeproovides, laste juustes kui riisis mitmeid ohtlikke keemilisi ühendeid. Need pärinesid muuhulgas ligi 500st jõekaldal asuvast tekstiilitehasest, kus toodeti kaupu tuntud moebrändidele. Saastunud jõgi ohustas miljonite inimeste tervist.

Rohkem infot filmi kohta siin.

Üritus on tasuta! Registreeri oma osalemine enne filmiõhtut tel 683 0912, muusika@nulltln.lib.ee.
Filmide vaatamist võimaldab MTÜ Mondo „Vaata ja muuda“ projekt.