Ulmekirjanduse päev

17.09.2022

Tallinna Keskraamatukogu

17. septembril korraldab Tallinna Keskraamatukogu esmakordselt ulmekirjanduse päeva, tõstmaks esile nii eesti autorite kui tõlkeulmet, nii fantastikat kui teadusulmet, ning näidata ulmekirjanduse kultuurilist, tehnoloogilist ja akadeemilist tähendust. Toimuvad kirjanike ettekanded ning auhinnatakse ulmeloominguvõistluse parimaid töid. Kogu päev on vaadatav ka veebiülekandena.

Loe lähemalt: keskraamatukogu.ee/ulmepaev

11.05-11.15 Avasõnad
11.15-12.15 “Rujast ulmeni: ulmežanri kujunemisest Eestis”. Kirjanik, tõlkija ja Eesti Ulmeühingu president Veiko Belials räägib eesti ulme ajaloost ja Eesti Ulmeühingust.
12.30-13.30 “Raamat mängus, mäng raamatus: LitRPG ehk mängurikirjandus”. Ulmekirjanik Maniakkide Tänav räägib, mida LitRPG žanr endast õigupoolest kujutab ja kuidas nii ulmefännidel kui ulmežanril tervikuna sellest kasu on.
13.30-14.00 Loominguvõistluse tulemuste avalikustamine, parimate autasustamine
14.00-15.00 Lõunapaus
15.15-16.15 “Raamatukoguaasta eri: tulevikuraamatukogu”. Ulmekirjanik ja raamatukoguhoidja Mairi Laurik mõtiskleb raamatukogudest kirjandusteostes ning raamatukogunduse tuleviku üle läbi ulmekirjaniku silmade
16.30-18.00 “Millal saab olevikust küberpunk?”. Ulmeoleviku, küberpungi ja tehnoloogia arengu üle arutavad kirjandusteadlased Andrus Org ja Jaak Tomberg