Henrik Roonemaa “Kellele on uus tehnoloogia ohtlik?”

Tallinna Keskraamatukogus toimub Sisekaitseakadeemia loengutesari „Turvaline Eesti“, mille sihiks on arutada turvalisuse ja sisejulgeoleku erinevate aspektide üle. Loengud toimuvad kord kuus kolmapäeviti algusega Tallinna Keskraamatukogu saalis (Estonia pst 8).

11. detsembril kell 16.00 Henrik Roonemaa “Kellele on uus tehnoloogia ohtlik?”

Me ise ei saa sellest võib-olla nii täpselt arugi, aga tegelikult on viimase kümnekonna aasta jooksul mõned tehnoloogiad meie elusid väga palju muutnud. Sellest hetkest, kui maailma tuli iPhone, pole asjad enam endised. Nutitelefonid  ja sellega kaasnevad nähtused nagu sotsiaalmeedia, nö jagamismajandus ning 24-7 nina ekraanis olemine on jätnud oma sügava jälje majandusele, meediale, poliitikale, perekondadele ja igas vanuses inimestele isiklikult. Mida me sellest jäljest praegu arvama peaksime? Kui hea või halb see on? Kas me võime öelda, et see jälg on mingis mõttes ka ohtlik või oleme tunnistajaks suuremat sorti tehnopaanikale?

Henrik Roonemaa on tehnoloogiaajakirjanik ning portaali Geenius.ee juht ja rajaja.

Lisainfo ja loengusse registreerumine sisekaitse.ee veebilehelt.