Järje Hoidja auhinna saab Anti Saar

Rahvusvahelisel lasteraamatupäeval annab Tallinna Keskraamatukogu traditsiooniliselt välja Järje Hoidja auhinna eelneval aastal raamatukogust enim laenatud Eesti lasteraamatu autorile. 2021. aasta tunnustuse pälvib kirjanik Anti Saar raamatu “Kuidas minust ei saanud kirjanikku” eest.

“Kuidas minust ei saanud kirjanikku” on humoorikas jutustus sellest, kuidas 11-aastane Juhan püüab kümnes erinevas žanris lugu kirjutada ning põrkab seda tehes iga kord mõnele takistusele otsa. Raamatu on lustakate piltidega illustreerinud Hillar Mets.

Järje Hoidja auhind anti üle 1. aprillil, kui Anti Saar kohtub Tallinna Keskraamatukogus Südalinna Kooli 5b klassiga. Kirjanik sai tänutäheks raamatu ainetel valminud joonistuse, mille autor on selle klassi õpilane Sophia Taamal.

Tallinna Keskraamatukogu tunnustab laste hulgas populaarset kirjanikku juba seitsmeteistkümnendat korda. Viimastel aastatel on Järje Hoidja auhinna pälvinud Leelo Tungal ja Aleksei Turovski teose „Kati, Carl ja isevärki farm” eest (2021), Mika Keränen lasteraamatu “Soome pitsa” eest (2020), Andrus Kivirähk „Tilda ja tolmuingel” eest (2019), Anti Saar „Pärt ei oska saltot” eest (2018) ja Reeli Reinaus „Verikambi” eest (2017). Kõik auhinna saanud kirjanikud leiab Tallinna Keskraamatukogu lastelehelt.

Rahvusvahelist lasteraamatupäeva tähistatakse alates 1967. aastast Hans Christian Anderseni sünniaastapäeval 2. aprillil. Tänavuseks Rahvusvahelise Noorsookirjanduse Nõukogu (IBBY) osakonna üleilmseks tervitussõnumiks on Kanada lastekirjaniku Richard Van Camp´i “Lood on tiivad“.

Lisainfo Tallinna Keskraamatukogu laste- ja noorteteeninduse peaspetsialistilt Merle Tanilsoolt telefonil 683 0913 ja e-posti aadressil merle.tanilsoo@nulltln.lib.ee.

22.03.2022