Järje Hoidja auhinna saab Ilmar Tomusk

Ilmar TomuskRahvusvahelisel lasteraamatupäeval annab Tallinna Keskraamatukogu traditsiooniliselt välja Järje Hoidja auhinna eelneval aastal raamatukogust enim laenatud Eesti lasteraamatu autorile. 2022. aasta tunnustuse pälvib kirjanik Ilmar Tomusk raamatu “”Kullakallis kass”” eest.

“”Kullakallis kass”” on südamlik ja mõtlemapanev jutustus vanamehe kullakallist kassist, kes on ääretult laisk. Isegi kui hiirelapsed kilgates kassi vuntsides mängivad, ei tee ta teist nägugi. Aga mis juhtub siis, kui vanamees märkab majas hiiri ja tahab, et kass teeks oma tööd? Raamatu on illustreerinud Catherine Zarip.

raamatukaasJärje Hoidja auhind antakse üle 3. aprillil, kui Ilmar Tomusk kohtub Tallinna Keskraamatukogus Tallinna Reaalkooli 1. klassidega. Kirjanikku tänatakse õpilase poolt raamatu ainetel joonistatud pildiga, mis on pandud nahast järjehoidjale.

Tallinna Keskraamatukogu tunnustab laste hulgas populaarset kirjanikku juba üheksateistkümnendat korda. Viimastel aastatel on Järje Hoidja auhinna pälvinud Anti Saar teose “”Kuidas minust ei saanud kirjanikku”” eest (2022), Leelo Tungal ja Aleksei Turovski „”Kati, Carl ja isevärki farm”” eest (2021) ning Mika Keränen lasteraamatu “”Soome pitsa”” eest (2020). Kõik auhinna saanud kirjanikud leiab Tallinna Keskraamatukogu lastelehelt.

Rahvusvahelist lasteraamatupäeva tähistatakse alates 1967. aastast Hans Christian Anderseni sünniaastapäeval 2. aprillil.

Lisainfo:
Merle Tanilsoo