Järje Hoidja auhinna saavad Leelo Tungal ja Aleksei Turovski

raamatukaasRahvusvahelisel lasteraamatupäeval, 2. aprillil tunnustab Tallinna Keskraamatukogu Järje Hoidja auhinnaga lastekirjanik Leelo Tungalt ja zooloogi Aleksei Turovskit teose „Kati, Carl ja isevärki farm” eest. Järje Hoidja auhinnaga tunnustatakse autoreid, kui järjepidevuse hoidjat lastele väärt lugemisvara pakkumisel. Leelo Tungalt ja Aleksei Turoskit tänatakse lastekaitsepäeval, 1. juunil Tallinna Loomaaias Tallinna kooli õpilaste poolt raamatu „Kati, Carl ja isevärki farm” ainetel joonistatud piltidega. Kõiki laste saadetud joonistusi, raamatu kohta esitatud küsimusi ja vastuseid saab näha virtuaalnäitusel.

„Kati, Carl ja isevärki farm” on rohkete illustratsioonidega kaasahaarav jutustus, mis pakub lugemislusti igas vanuses lastele. Raamatus saadetakse kaks noort maale tädi Õie juurde, kus nad peavad hakkama saama ilma nutiseadmeteta. Noored saavad väga hästi hakkama ja õpivad ka väga palju koduloomade kohta.

Järje Hoidja antakse 2020. aastal ilmunud ja Tallinna Keskraamatukogus enim laenutatud Eesti laste- või noorteraamatu autorile. Tallinna Keskraamatukogu tänab laste ja noorte hulgas populaarset kirjanikku juba kuueteistkümnendat korda. Auhinna on saanud Mika Keränen lasteraamatu “Soome pitsa” eest (2020), Andrus Kivirähk „Tilda ja tolmuingel” eest (2019), Anti Saar „Pärt ei oska saltot” eest (2018), Reeli Reinaus „Verikambi” eest (2017), Ilmar Tomusk „Kriminaalne pangapresident. Kriminalistid on tagasi” eest (2016), Aino Pervik „Härra Tee ja Proua Kohvi” eest (2015). Kõik Järje Hoidja pälvinud kirjanikud leiab Tallinna Keskraamatukogu lastelehelt.

Rahvusvahelist lasteraamatupäeva tähistatakse alates 1967. aastast Hans Christian Anderseni sünniaastapäeval 2. aprillil. Iga kord on üks Rahvusvahelise Noorsookirjanduse Nõukogu (IBBY) osakond ka üleilmse tervitussõnumi ja postri autoriks. 2021. aastal on selleks Kuuba-Ameerika ja sõnumiks „Sõnade muusika“.

Lisainfo: Tallinna Keskraamatukogu lasteteeninduse peaspetsialist Merle Tanilsoolt telefonil 683 0913 ja e-posti aadressil merle.tanilsoo@nulltln.lib.ee.