Jätkub kohtumissari „Elu(s) eeskuju“ 7.–12. klassi õpilastele

2019. aasta sügisel toimub Tallinna Keskraamatukogu haruraamatukogudes sarja „Elu(s) eeskuju“ neli kohtumist.

Kohtumissarjaga soovib raamatukogu oma valdkonna asjatundjate kaasamisel pakkuda noortele positiivseid eeskujusid. Kohtumistel on noortel võimalus kaasa rääkida ja arutleda teemadel, mis puudutavad edasiõppimist ja karjäärivalikuid. Vahetus suhtluses oma ala asjatundjatega saavad noored neilt informatsiooni õppimisvõimaluste, erialade, elukutsete ja töökohtade kohta. Samuti  saavad nad aimu, millised raskused võivad valikuid langetades ette tulla või milliseid kriteeriume tuleb teatud erialadele tööle/õppima asudes täita.

Esimene kohtumine toimub neljapäeval, 26. septembril kell 12.00 Kännukuke raamatukogus (E. Vilde tee 72). Noortega kohtub Tallinna Kunstigümnaasiumi õpetaja Aliide-Marie Taela. Ta räägib erinevatest hariduslikest valikutest, „Noored kooli“ programmist, oma varasemast töö- ja praktikakogemusest, õpetajatööst ja raamatutest, mis teda mõjutanud on. Registreerimine: kannukuke@nulltln.lib.ee ja 683 0951.

Reedel, 15. novembril kell 13.00 kohtub Tallinna Keskraamatukogus (Estonia pst 8) noortega Harku valla arendus- ja haldusosakonna juhataja Ergo Eesmaa. Ta räägib, millistes koolides on käinud, mida tasub kooliajast kõrva taha panna, oma töökogemusest keskkonnainspektsioonis ja Harku vallas. Teada saab ka, mida tehakse kohalikus omavalitsuses. Samuti jagab ta muljeid oma pikaaegsest rahvatantsukogemusest ja tantsuansamblist Kuljus. Registreerimine: noorte@nulltln.lib.ee ja 683 0914.

Reedel, 15. novembril kell 14.00 kohtub Pirita raamatukogus (Metsavahi tee 19) noortega Keemilise ja Bioloogilise Füüsika Instituudi vanemteadur Els Heinsalu. Juttu tuleb esinejast endast ja sellest, mis asjad on komplekssüsteemid. Arutleme, miks õppida füüsikat, mis oskused see annab ning mida nendega peale hakata. Registreerimine: pirita@nulltln.lib.ee ja 683 0955.

Kolmapäeval, 27. novembril kell 11.00 kohtub Paepealse raamatukogus (P. Pinna 8) noortega Keemilise ja Bioloogilise Füüsika Instituudi vanemteadur ja Eesti Noorte Teaduse Akadeemia president Mario Kadastik. Mario Kadastik on pärit maakoolist, kus tundis, et see jääb talle väheseks, misjärel kolis ta Tallinnasse. Aktiivsus ja sihikindlus on viinud selleni, et nüüd on ta teadlane, professor ning ettevõtja, kes paljudes valdkondades tegelenud ja tegeleb siiani. Mario on ka suur raamatuhuviline lugedes aastas 50–100 raamatut. Registreerimine: paepealse@nulltln.lib.ee ja 632 7463.

Sarja läbiviimist toetab Hasartmängumaksu Nõukogu.

Osavõtt on tasuta.