Jätkuvad kuuldemängutunnid gümnaasiuminoortele

2019. aasta novembrist kuni 2020. aasta maikuuni toimuvad Tallinna Keskraamatukogus (Estonia pst 8) gümnaasiuminoortele kohtumised raadioteatris tegevate lavastajate ja näitlejatega. Ürituste sarja eesmärk on luua inspireerivate kohtumiste kaudu noortele võimalus avastada raadioteatri põnevat heli- ja sõnamaailma.

Nutiajastul on meedia mitmesugustes vormides katkematult käepärast ja hõivab intensiivselt meid ümbritsevat ruumi. Teiste kultuuri- ja meelelahutusvõimaluste seas evib raadioteater omalaadse kunstikeelega ja kultuurimälu kandjana erilist väärtust. Kuuldemäng ja teised raadioteatri žanrid pakuvad võimalust puhata argipäevamürast, keskenduda kuulmismeelele ja lasta kujutlusvõimel lennata.

 

⇒ Kolmapäeval, 22. jaanuaril kell 14.00 kohtub noortega armastatud näitleja Andrus Vaarik, kelle loometöö hulka kuulub mitmeid meisterlikult humoorikaid rolle raadioteatris. Juttu tuleb samuti teatrist kui kunstist ja elukutsest laiemalt. (Kohad on täis.)

⇒ Neljapäeval, 5. märtsil kell 14.00 on külas näitleja, teatripedagoog ja tõlkija Anu Lamp.

Emakeelepäeva eel kõneleme raadioteatrist tõukuvalt sõna jõust ja keele väärtusest.

Tunnid toimuvad Tallinna Keskraamatukogu peamaja (Estonia pst 8) suures saalis ja kestavad umbes 90 minutit.

Osalema on oodatud gümnaasiumiklassid, noortegrupid jt noored vanuses 15–19 aastat.
Vajalik on eelregistreerimine aadressil annemari.parmakson@nulltln.lib.ee.

 

Osavõtt on tasuta.
Tulenevalt saali suurusest on kohtade arv piiratud.

Kohtumised toimuvad koostöös ERR Raadioteatriga, tegu on esimese omalaadse noortele suunatud ettevõtmisega. Käesolevale projektile eelnesid neli sarnast kohtumist eelmisel hooajal. Projekti toetab Eesti Kultuurkapital.

 

03.01.2020