Kadrioru raamatukogu tähistab 1. juunil 70. sünnipäeva

kevadiselt päikseline Kadrioru raamatukogu esine muruplats 1953. aastal avati Kadrioru Noortepargi ruumides Koidula tn. 21 Tallinna Mererajooni IV raamatukogu. Kasutada oli sel ajal ainult üks tuba pindalaga 12,8 m². Raamatukogu sisustus koosnes lauast, neljast toolist ja viiest raamaturiiulist. 1962. aastal koliti aadressile Koidula 3. 2000. aasta suvel eraldati Kadrioru raamatukogule kaks tiiba Koidula 12a asuva A. H. Tammsaare muuseumi alumisest korrusest ja 2001. aasta novembris avati raamatukogu uutes ruumides, kus asume praegugi.

Lisaks igapäevasele laenutustööle on aastate jooksul Kadrioru raamatukogus toimunud palju toredaid ettevõtmisi igas vanuses lugejatele. On tehtud lugematu arv raamatukogutunde, erinevaid üritusi, korraldatud näituseid ja koolitatud lugejaid. On vahetunud generatsioonid, aga mälestused jäänud.

Kohalikud elanikud mäletavad helget lapsepõlveaega raamatukogus, kus veedeti tunde lugedes ja mängides. Läbi põlvkondade on laupäevased lastetunnid kujunenud kogukonnalaste üheks meelistegevuseks. Ikka ja jälle on lastetundide kaaslasteks inspireerivad raamatud ja toetavad raamatukoguhoidjad. Aastate jooksul on vahelduva eduga Kadrioru raamatukogus tegutsenud nukuteater. Kunagisest nukuteatrist on välja kasvanud teatrimängutund. Ideid teatrimängutunni lavastuste tarbeks saame raamatutest ja päevakajalistest sündmustest. Mängulisi tunde leiab teisigi. Nutiringis teeme tutvust reaalainetega, viime läbi lihtsamaid keemia- ja füüsikakatseid, ning lahendame erinevaid mõistatusi. Muinasjutuhommikud on mõeldud kõige pisematele.

Täiskasvanutele pakume koolitusi, ekskursioone, raamatukogutunde. Võro keele kohvikus tutvustame võro keelt ja kultuuri. Seeniorid on oodatud kirjanduslikke teadmisi täiendama ja omavahel vestlema kultuuriülikooli, mida korraldame koostöös Tallinna Kirjanduskeskusega. Oleme koostööd teinud ka Vanurite Eneseabi- ja Nõustamisühinguga, ning paljude koolide- ja lasteaedadega. Täname kõiki koostööpartnereid!

Informatsiooni ürituste toimumise kohta võib leida Tallinna Keskraamatukogu veebilehelt. Kesklinna haruraamatukogude Facebooki lehelt saab teavet meie tegemiste kohta, samuti raamatukogust kohapealt.

Juunist augustini on ilusa ilma korral avatud Kadrioru raamatukogu õueraamatukogu. Õueraamatukogus on võimalus lugeda, mängida või lihtsalt puhata.

Uute kohtumiseni Kadrioru raamatukogus!

Kaidi Teppor-Roomet
Kadrioru raamatukogu juhataja

Kadrioru raamatukogu sünnipäev 01. juunil:

12-19 Raamatutäika Kadrioru raamatukogus.
15-16 Liikumismängud lastele.
16-17 Meisterdame liikuvate tiibadega liblika.
18-19 Luulepiknik koos Triin Pajaga.