Kalamaja ja Kadrioru raamatukogust saab tasuta laenata ka Eesti Tervisemuuseumi pileteid

muuseumipallikesedKoostöös Tallinna Linnamuuseumi, Tallinna Kirjanduskeskuse ja nüüd ka Eesti Tervisemuuseumiga pakub Tallinna Keskraamatukogu muuseumipiletite laenutusteenust.

Alates 24. maist saab laenata Tallinna Keskraamatukogu kahest haruraamatukogust, Kalamaja ja Kadrioru raamatukogust, lisaks Tallinna Linnamuuseumi ja Tallinna Kirjanduskeskuse ühispiletitele tasuta ka Eesti Tervisemuuseumi pere- ja üksikpileteid. Pileteid saab laenata kord kvartalis 14 järjestikuseks päevaks. Pileti saadavust laenamiseks näeb e-kataloogist ESTER.

Eesti Tervisemuuseumi turundus- ja kommunikatsioonijuht Andres Arendi: “Tervisemuuseumil on väga hea meel liituda projektiga, mis aitab meil jõuda uute inimesteni ja toetab muuseumi missiooni avada inimeseks olemise ilu, võlu ja valu, et Eesti inimene oleks tervem ja õnnelikum. Muuseumi püsinäitus “Avameelselt Sinu kehast” ja kuni 12. juunini avatud aastanäitus “Palju õnne!” heaolust, vaimsest tervisest ja tasakaalust elus ootavad innuga uusi külastajaid, kes soovivad saada terviseteadlikumaks, tervemaks ja õnnelikumaks. Oleme tänulikud sellise innovatiivse projekti algatajatele meid usaldamast ja kaasamast.”

Tallinna Keskraamatukogu direktor Kaie Holm: “Eesti Tervisemuuseumi teenusega liitumine on kindlasti lisaväärtuseks kirjandusele, mida pakume lugejatele, et nad oskaksid toituda õigesti ning valida enda jaoks sobiva liikumisviisi. Lugejad saavad nüüd raamatukogust lisaks spordi- ja liikumisvahendite laenamisele laenata ka Tervisemuuseumi pileti.”

Muuseumipiletite laenutusteenusega jätkab Tallinna Keskraamatukogu erinevate lisavõimaluste loomist, mis toetavad linnaelanike elukestvat õpet ja huvialadega tegelemist. Raamatukogu peamajas asuvast Pillilaekast saab laenata erinevaid muusikainstrumente ja –tarvikuid, mitmetest haruraamatukogudest aga spordivahendeid ja õuemänge. Pelguranna raamatukogus on avatud Tööriistalaegas, kust saab laenata kodusteks aia-, remondi- ja ehitustöödeks vajalikke tööriistu. Laagna raamatukogus paikneb Seemnelaegas, kust on aiandushuvilistel võimalik tasuta seemneid laenata, kodus või kogukonnaaias taimede kasvatamist nautida ning ise seemneid kogudes ja annetades teisi rõõmustada. Sõle raamatukogus ootab huvilisi õmblusmasinatega varustatud õmblustuba ja Kännukuke raamatukogus innovatsioonilabor, kus saab töötada 3D printeri, laserlõikepingi, kilelõikuri jm kaasaegsete tehnoloogiliste vahenditega. Samas paikneb ka fotostuudio varustusega Loovuse tuba.

Lisainfot muuseumipiletite laenutusteenuse kohta leiab raamatukogu veebilehelt.