Keskraamatukogu (Estonia pst 8) karniisi remont

19. novembril 2019. a algavad Tallinna Keskraamatukogu (Estonia pst 8) katusekarniisi remonditööd, mis kestavad aasta lõpuni. Tööde teostamiseks paigaldatakse hoone ümber tellingud. Siseneda saab raamatukokku tavapäraste sissepääsude kaudu, läbides tellingute alla ehitatud tunneli.

Selle aasta alguses tellitud uuring näitas, et hoone katusekarniisi kattekonstruktsioonide ehitustehniline olukord on halb ning on oht varinguks. Tööde käigus kattekonstruktsioonid ja karniis remonditakse, korrastatakse rennid ja sadeveetorud ning paigaldatakse sadeveesüsteemidesse küttekaablid.

Remonditöid teostab OÜ ARUNA-EHITUS, järelvalvet teeb Inseneribüroo Telora OÜ. Täiendavat infot saab vajadusel Keskraamatukogu haldusjuhilt tel 683 0905, haldusjuht@nulltln.lib.ee

Palume vabandust remonditöödest tulenevate ebamugavuste pärast.

Estonia pst 8 hoone on ehitatud aastatel 1894-1895 ning on riiklik ehitis- ja ajaloomälestis. Rohkem infot maja ajaloo kohta https://keskraamatukogu.ee/meist/ajalugu/tallinna-keskraamatukogu-hoonest/.

19.11.2019