„Kirjutamise klubi“ uus hooaeg

Reedel, 9. novembril kell 16 algab Tallinna Keskraamatukogus (Estonia pst 8) „Kirjutamise klubi“ neljas hooaeg. 2018. aastal viib klubi kohtumised läbi kirjanik ja Tallinna Keskraamatukogu raamatukoguhoidja Ketlin Rauk (Priilinn).

2018. aasta toimub kolm „Kirjutamise klubi“ üritust.

9. novembril kell 16 „Kirjutamise protsess“. Esimese teema raames tuleb juttu kirjutamisest üldisemalt, inspiratsioonist, käsikirja alustamisest ja lõpetamisest. Millest alustada, kui soovid saada kirjanikuks? Mis on sellel teekonnal veel oluline peale regulaarse kirjutamise? Iga osaleja saab kirja panna mõned mõtted ja teemad, mis on südamelähedased ja inspireerivad endast rohkem kirjutama.

23. novembril kell 16 „Karakterid“. Jätkame kirjutamise protsessiga – süüvime põhjalikumalt sellesse, kuidas luua usutavaid karaktereid. Miks on see oluline? Stereotüübid ja nende vältimine. Meenutame eredamaid tegelaskujusid loetud teostest ja arutleme, miks on just nemad nii hästi meelde jäänud. Töötoas saab katsetada mitmesuguste tegelaste kujutamist.

7. detsembril kell 16 „Eeltöö“. Kui oluline on isiklik kogemus? Kuidas teha eeltööd, miks ja millistel juhtudel on see eriti oluline? Kust leida infot ja kuidas seda kasutada? Püüame kirjutada mõne lõigu enda jaoks huvitaval, kuid tundmatul teemal ning arutame, kust konkreetsel juhul oleks kõige parem teadmisi juurde ammutada.

Kohtumistele ootame 14–26-aastaseid noori. Osalema ei pea kõigil „Kirjutamise klubi“ kohtumistel, kaasa võib lüüa ka üksikutel kohtumistel.

Lisainfo ja registreerimine e-posti aadressil noorte@nulltln.lib.ee ja telefonil 683 0920.

Osavõtt on tasuta.

 

26.10.2018