„Kirjutamise klubi“ IV hooaeg

Reedel, 9. novembril kell 16 algab Tallinna Keskraamatukogus (Estonia pst 8) „Kirjutamise klubi“ neljas hooaeg. 2018. aastal viib klubi kohtumised läbi kirjanik ja Tallinna Keskraamatukogu raamatukoguhoidja Ketlin Rauk (Priilinn).

2018. aasta toimub kolm „Kirjutamise klubi“ üritust.

9. november kell 16 „Kirjutamise protsess“. Esimese teema raames tuleb juttu kirjutamisest üldisemalt, inspiratsioonist, käsikirja alustamisest ja lõpetamisest. Millest alustada, kui soovid saada kirjanikuks? Mis on sellel teekonnal veel oluline peale regulaarse kirjutamise? Iga osaleja saab kirja panna mõned mõtted ja teemad, mis on südamelähedased ja inspireerivad endast rohkem kirjutama.

23. november kell 16 „Karakterid“. Jätkame kirjutamise protsessiga – süüvime põhjalikumalt sellesse, kuidas luua usutavaid karaktereid. Miks on see oluline? Stereotüübid ja nende vältimine. Meenutame eredamaid tegelaskujusid loetud teostest ja arutleme, miks on just nemad nii hästi meelde jäänud. Töötoas saab katsetada mitmesuguste tegelaste kujutamist.

7. detsember kell 16 „Eeltöö“. Kui oluline on isiklik kogemus? Kuidas teha eeltööd, miks ja millistel juhtudel on see eriti oluline? Kust leida infot ja kuidas seda kasutada? Püüame kirjutada mõne lõigu enda jaoks huvitaval, kuid tundmatul teemal ning arutame, kust konkreetsel juhul oleks kõige parem teadmisi juurde ammutada.

2019. aastast toimuvad kohtumised põnevate külalisesinejatega – kirjanike, luuletajate, kirjastajate, illustraatorite ja paljude teiste põnevate loomemaailma spetsialistidega.

11. jaanuar kell 16 Stsenaariumide kirjutamine”. Külas kirjanik ja stsenarist Birk Rohelend. Kuidas erineb stsenaariumi kirjutamine teksti kirjutamisest? Kuidas ühendada tegevused, karakterid ja dialoog kunstiliste ja tehniliste võtete üksikasjalise kirjelduse ja kavandiga?

25. jaanuar kell 16 Reisiraamatute kirjutamine”. Külas kirjanik Brigitta Davidjants. Külas on üks populaarse „Minu…“ sarja autoritest, kes räägib sellest, kuidas tema raamat sündis, mis teda selleks inspireeris, mis osutus kirjutamise juures kõige raskemaks, milline on olnud tagasiside. Mil moel erineb sedasorti raamatu kirjutamine ilukirjandusliku teose loomisest? Mida tasuks teada, millele tähelepanu pöörata, kui kirjutad reaalsest elust?

8. veebruar kell 16 “Kirjaniku tööpäev”. Külas kirjanik Jan Kaus. Sellel kohtumisel räägib tuntud eesti kirjanik oma tööst ja sellest, missugune näeb välja tema tavaline tööpäev, kust ammutab tema inspiratsiooni ning mis on tema jaoks kirjutamise juures oluline. Soovitused ja näpunäited noortele, kes sooviksid saada kirjanikuks.

22. veebruar kell 16Kuidas mina sain kirjanikuks?”. Külas on kirjanik Jim Ashilevi, kes räägib oma teekonnast kirjanikuks saamisel ning jagab noortele näpunäiteid ja nõuandeid.

8. märts kell 16 “Luule ja rütm”. Külas on luuletaja Jürgen Rooste.  Räägime luulest ja sellest, mis on luuletuste kirjutamise juures oluline. Mida teada, mida tähele panna? Kas luuletuste kirjastamise juures on midagi erinevat võrreldes ilukirjandusega? Luuletaja jagab oma tähelepanekuid ja nõuandeid.

22. märts kell 16Kirjastamine”.  Külas on Mihkel Mõisnik kirjastusest Tänapäev. Tutvume põhjalikult erinevate võimalustega, kuidas oma tööd avaldada – näiteks erinevad jutu-  ja romaanivõistlused, kirjastused, self-publication.

5. aprill kell 16 “Ajakirjaniku töö ja artiklite kirjutamine”. Külas on vabakutseline ajakirjanik Kairi Oja. Räägime, mis on ilukirjanduse ja artiklite kirjutamise põhilised eripärad, mis on ajakirjanikutöö juures põnevat, mis valmistab enim raskusi, millega peab arvestama. Kuidas üldse saada ajakirjanikuks?

Kaks korda kuus toimuva „Kirjutamise klubi“ eesmärgiks on tutvustada noortele alates 14. eluaastast erinevaid tekstiloome võimalusi ning sellega seotud elukutseid. Igal kohtumisel annavad kirjutamisega seotud spetsialistid noortele teadmisi ja praktilisi oskusi. Klubi annab noortele võimaluse erinevate loominguliste võtete katsetamiseks, pakub toetavat keskkonda oma senise loomingu esitamiseks ja tagasiside saamiseks. Klubi üritustel tutvustatakse noortele edasiõppimis- ja karjäärivõimalusi kirjutamise valdkonnas.

Kohtumistele ootame 14–26-aastaseid noori. Osalema ei pea kõigil „Kirjutamise klubi“ kohtumistel, kaasa võib lüüa ka üksikutel kohtumistel.

Lisainfo ja registreerimine e-posti aadressil noorte@nulltln.lib.ee ja telefonil 683 0920.

Osavõtt on tasuta.

 

26.10.2018