Kohalkasutus

Tallinna Keskraamatukogu raamatukogudes saab tutvuda teavikutega (raamatud, ajalehed, ajakirjad, lauamängud, audioraamatud, muusikainstrumendid, DVD jms) kohapeal.

Raamatukogudes on lugemissaalid, rühmatööruumid või üksikud kohad kohapeal kasutamiseks – vastavalt raamatukogu suurusele ja võimalustele. Kohalkasutamise teenus võimaldab tutvuda kõigi konkreetse raamatukogu või osakonna kogus olevate teavikutega, sõltumata teaviku laadist, tüübist ja keelest. Kuna raamatukogude kogudes on ka teavikuid, mida erinevatel põhjustel välja ei laenutata, on kohalkasutamine sageli ainus võimalus huvipakkuva materjaliga tutvuda.

Vanade raamatute kogu asub peahoone (Estonia pst 8) kolmandal korrusel rõdusaalis (rõdusaali viiv trepp asub kojulaenutuse ruumis). Rõdusaalist leiab eesti- ja võõrkeelset kirjandust aastatest 1802-1940. Kogu põhiosa moodustavad algselt arhiivkokku ja hiljem lugemissaali kuulunud raamatud. Raamatuvalikut on täiendatud keskraamatukogu kojulaenutuse osakondade ja haruraamatukogude vanade raamatutega. Kogu kirjandus on leitav e-kataloogist ESTER. 48% rõdusaali raamatutest on ilukirjandus. 58% raamatutest on eesti keeles.