Kohalkasutus

Tallinna Keskraamatukogu raamatukogudes saab tutvuda kõigi teavikutega kohapeal.

Selleks on raamatukogudes olemas lugemissaalid või üksikud kohad kohapeal lugemiseks – vastavalt raamatukogu suurusele ja võimalustele. Kohallugemise teenus võimaldab tutvuda kõigi konkreetse raamatukogu või osakonna kogus olevate teavikutega, sõltumata teaviku laadist, tüübist ja keelest. Kuna raamatukogude kogudes on mitmeid teavikuid, mida erinevatel põhjustel välja ei laenutata, on kohallugemine sageli ainus võimalus huvipakkuva materjaliga tutvuda.

Tallinna Keskraamatukogu harukogudes on raamatute ja perioodika lugemistoad enamasti ühitatud. Ka ei ole seal järgitud keelelise eraldatuse printsiipi.

Vanade raamatute kogu asub peahoone (Estonia pst 8) kolmandal korrusel rõdusaalis (rõdusaali viiv trepp asub kojulaenutuse ruumis). Rõdusaalist leiab eesti- ja võõrkeelset kirjandust aastatest 1802-1940. Algselt arhiivkokku ja hiljem lugemissaali kuulunud raamatud moodustavad kogu põhiosa. Raamatuvalikut on täiendatud keskraamatukogu kojulaenutuse osakondade ja haruraamatukogude vanade raamatutega. Kogu kirjandus on leitav e-kataloogist ESTER. 48% rõdusaali raamatutest on ilukirjandus. 58% raamatutest on eesti keeles.