Mälulabor

Fotode digiteerimine Kalamaja raamatukogus

mälulabori ruum, töökoht ja töövahendidKalamaja raamatukogust (Kotzebue 9) leiate meie mälulabori, kus Tallinna Keskraamatukogu lugejatel on võimalik tasuta ise digiteerida vanu fotosid, dokumente, fotonegatiive ja -positiive.

Seadmed:

→ Filmiskanner Kodak Scanza Digital (sh Filmiskanneri SD-kaart Samsung 32GB) –  sobib 35 mm, 126, 110, Super 8 ja 8 mm negatiivide ja slaidide ükshaaval digiteerimiseks.
→ Filmi-, foto ja dokumendiskanner EPSON Perfection V850 Pro – sobib kuni A4 suuruses dokumentide ja fotode skanneerimiseks. Võimaldab korraga kaksteist 35 mm positiivi ning kuni kolm 35mm negatiivi filmiriba (3×6 kaadrit) korraga digiteerida. Lisaks on seadmel kaasas kaks erimõõdus skaneerimise alust (203 x 254mm ja 60 x 200 mm positiivile).
→ Lauarvuti
→ Arvutiprogrammid: GIMP, Irfanview, PhotoPad ja Shotcut

Mälulabori kasutamine:

  • Kasutamiseks broneeri aeg kas raamatukogus kohapeal, e-kirja teel aadressil kalamaja@nulltln.lib.ee või helistades telefonil 683 0970. Kui mälulabori seadmed on vabad, saab neid kasutada ka ilma eelneva broneeringuta.
  • Seadmete kasutamiseks tuleb esitada lugejakaart või ID-kaart, kui lugejakaardina kasutatakse ID-kaarti.

Tutvu mälulabori kasutamise eeskirjaga, sh seadmete kasutusjuhenditega.

Individuaalkoolitused mälulaboris

  • Filmiskanner Kodak Scanza Digital – seadme kasutuskoolitus
  • Filmi-, foto- ja dokumendiskanner EPSON Perfection V850 Pro – seadme kasutamise baaskoolitus
  • Andmebaas Kivike – koolitusel antakse ülevaade Eesti Kirjandusmuuseumi kesksest arhiiviinfosüsteemist ja failihoidlast nimega “Kivike”.
  • Eesti Muuseumide Veebivärav, Arhiivi Infosüsteem ja Rahvusarhiivi fotoinfosüsteem – tutvustame andmebaaside Muis, AIS ja FOTIS võimalusi.
  • Muuseumipiletite laenutus ja teenusega liitunud muuseumide kodulehed – tutvustame teenust Muuseumilaegas ning anname ülevaate muuseumide kodulehtedest, sh praktilise osana proovime läbi muuseumipiletite otsingu elektronkataloogis ESTER.
  • Retk Eesti Muuseumide Veebiväravasse ja Eesti rahvarõivad veebilehele – koolitusel tutvutakse veebilehega “Eesti rahvarõivad” ning piilutakse sealhulgas Eesti muuseumide museaalide digilaekasse.
  • Sugupuu uurimise ABC – koolitusel jagatakse sugupuu koostamisel vajaminevaid algteadmisi.

 

Vajalik eelregistreerimine: raamatukogus kohapeal, tel 683 0970 või kalamaja@nulltln.lib.ee.