E-kataloog ESTER


tlnkrESTERlogo_est_146x51

Kõik Tallinna Keskraamatukogus leiduvad teavikud on sisestatud e-kataloogi ESTER, mis on 35 raamatukogu ühiskataloog ning võimaldab teha nii lihtsamaid kui ka keerulisemaid otsinguid.  Soovi korral võite tutvuda e-kataloog ESTERi kasutusjuhendiga.

Minu ESTER

Veebis registreerumise keskkonna vahendusel on kõikidel lugejatel võimalus end sisselogimisel autentida ka ID-kaardi, Mobiil-ID või Smart-ID abil, mida varasemalt Minu ESTER-is kasutada ei saanud. Lisaks säilib sisse logimise võimalus kasutajatunnuse ja parooli vahendusel.

Minu ESTER

Esmakordsel sisenemisel

Esmakordsel sisenemisel kasutage kasutajatunnust (lugejakaardi vöötkood / isikukood (registreerunud ID-kaardiga), kui on antud digitaalallkiri) ning lugejaks registreerumisel saadud salasõna. Kui soovite salasõna muuta või olete unustanud salasõna vajutage “Unustasid salasõna?” ja seejärel käituge vastavalt avanenud instruktsioonile.

Salasõna võib sisaldada nii tähti kui numbreid, vältida palume täpitähti ja märke (% &…). Salasõna pikkus ei ole fikseeritud. Andmete turvalisuse tagamiseks on soovitav salasõna aeg-ajalt muuta. Selleks valige Minu ESTERis “Muuda salasõna”.

Ununenud salasõna

Kui olete salasõna unustanud, kasutage linki “Unustasid salasõna?” või pöörduge raamatukogu teenindajate poole.

Minu ESTER võimalused

Laenutuste ajalugu

Minu ESTERis on teil võimalik näha oma laenutuste ajalugu – see on tagastatud ja laenatud nimetuste kroonika.

Kui soovite laenutuste ajalugu salvestada, klikake lingil Alusta laenutuste ajaloo salvestamist.

Kui te ei soovi laenutuste ajalugu koguda, kustutage loetelust kõik nimetused ja seejärel valige Lõpeta laenutuste ajaloo salvestamine. Kui te soovite taas laenutuste ajalugu koguma hakata valige Alusta laenutuste ajaloo salvestamist.

Minu kaustad

Olles Minu ESTERisse sisse loginud, on võimalik lugejal salvestada kirjed erinevatesse temaatilistesse kaustadesse. Kausta loomiseks tuleb valida kirje, mida soovite kausta salvestada. Igale kaustale tuleb lisada nimi (nt islandi luule), lisada saab ka kausta kirjelduse (nt prof Kivi soovitatud raamatud).

Minu hinded, Minu kommentaarid

Olles Minu ESTERisse sisse loginud, on võimalik kõiki e-kataloogis leiduvaid nimetusi hinnata ja kommenteerida.

Maksmata viivised ja arved

Maksmata viivised ja arved näitavad, milliste tähtaja ületanud laenutuste eest on teil tasumata viivis, samuti näete raamatukogu poolt esitatud arveid (telefoni teel edastatud teated). Loend ei sisalda jooksvat viivist tähtaja ületanud laenutuste eest, seda näete oma laenutuste loendis.

Uuendage alati oma kontaktandmeid!

Selleks, et raamatukogu saaks teile vajalikku infot edastada, uuendage alati oma kontaktandmeid. Kui teil on mitu telefoninumbrit ja e-posti aadressi, siis palume sisestada enimkasutatav. Teiste kontaktandmete (nt elukoht) muutmiseks palume pöörduda raamatukokku.

find-icon  Vaata ka erinevaid uudiskirjanduse nimestikke.


Otsi e-kataloogist spordivahendeid, videomänge, e-lugereid ja muud!

 

Tallinna Keskraamatukogust saab laenata või kohapeal kasutada ka e-lugereid, spordivahendeid, lauamänge, akupankasid, skannereid ning videomänge.

Samuti on võimalik Sõle raamatukogus kasutada õmblustuba, kust leiab elektriõmblusmasina ja aurutriikraua.

E-kataloogis ESTER on lihtsamaks otsinguks koondatud need vahendid skoobi “Tlnkr asjad” alla.

Tutvu erinevate vahendite saadavusega ESTERis: