Seemnelaegas

Seemnelaegas on vahva võimalus tasuta seemneid laenata, taimede kasvatamist nautida ning ise seemneid kogudes ja annetades teisi huvilisi rõõmustada.

Seemnelaekasse hangime originaalseemneid ning laenutame neid väikestes, seemnete valimiseks ja kasvatamiseks vajaliku infoga varustatud pakendites. Seemnelaegas täieneb ka annetuste kaudu – oodatud on lillede, püsikute ja maitsetaimede seemned. Seemnete annetajatel palun märkida kindlasti ümbrisele kinkija nimi, seemnete kogumise koht (maakonna või linna täpsusega), kogumise aeg (kuu, aasta), taime võimalikult täpne nimi.

Kuidas seemnelaegast kasutada?

  • Kui sa ei ole veel Tallinna Keskraamatukogu lugeja, registreeru veebis või raamatukogus.
  • Seda, milliseid seemneid pakume, saad vaadata e-kataloogist ESTER (otsingut tehes kasuta seemnete leidmiseks otsingusõna „seemnelaegas“).
  • Seemnete laenamiseks tule Laagna raamatukokku (Võru 11).
  • Tagastamistähtaegu ega viiviseid seemnelaekas pole.
  • Kui taimede kasvatamine õnnestub, siis kogu seemneid ja too neist osa seemnelaekasse tagasi, et neid saaksid laenata teised huvilised.
  • Kontakti saab seemnelaekaga ka e-kirja teel: seemnelaegas@nulltln.lib.ee

Seemnelaeka rajamisel võtsime eeskujuks Tartu Linnaraamatukogu seemneraamatukogu. Tartu seemneraamatukogu käivitati 2018. aasta alguses ning on leidnud tartlaste poolt aktiivset kasutamist.

Löö kaasa ka Laagna kogukonnaaia tegemistes.

Seemnelaeka rajamist rahastas Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalamet.
Tallinna Keskraamatukogu on kantud taimetervise registrisse kui sertifitseeritud seemnete ja seemnesegude pakendaja registreerimisnumbriga 4728.