Kontserdisari “Kammermuusika linnas”

Reedel, 14. septembril kell 18 alustab kontserdisari „Kammermuusikud linnas“ oma kaheksandat hooaega. Kontserdid toimuvad üks kord kuus septembrist 2018. a maini 2019. a Tallinna Keskraamatukogu (Estonia pst 8) suures saalis.

Sügispoolaastal on kavas neli eripalgelist kammermuusikaõhtut põnevatelt noortelt interpreetidelt. Esimest korda kontserdisarja ajaloos on esinejate koosseis muutunud tõeliselt rahvusvaheliseks.

  • Hooaja avakontserdil „Undiin” astuvad üles Ye Pan metsasarvel, Mari-Liis Vihermäe flöödil ning Kadri-Ann Sumera klaveril. Kavas on Beethoveni, Reinecke, Schumanni ja Fürstenau teosed. Sel kontserdil kuuleme esimest korda meie sarjas soolopillina metsasarve – paljude heliloojate armastatuimat vaskpilli, millele on suuri orkestrisoolosid andnud nii Beethoven kui Mahler, Bruckner kui Strauss. Vähem tuntud on see pill kammermuusikas, ent siingi on repertuaar tegelikult rikas.

Hiina päritolu metsasarvemängija Ye Pan on alates 2012. a ERSO metsasarverühma kontsertmeister ning õppejõud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias. Flöödisolist Mari-Liis Vihermäe tegutseb ERSO abikontsertmeistrina ning pedagoogina Tallinna Muusikakeskkoolis. Pianist Kadri-Ann Sumera on lisaks interpreeditegevusele õpetaja Georg Otsa nim Tallinna Muusikakoolis.

  • Sarja teise kontserdi, mis toimub 9. oktoobril 2018. a, sisustab Saksamaal elav Türgist pärit pianist Çagla Çisem Gürsoy, kes on oma kava kokku pannud temperamentsest XX sajandi muusikast, millest suurem osa on meie kuulaja jaoks üsna eksootiline.
  • Novembrikuu kontserdil üllatame publikut taas ebahariliku instrumendivalikuga. Soolokontrabassi ei kuule just liiga tihti ja see pill võib tunduda pisut kohmakas, kuid ometi on kontrabassil oma eriline ja teistest keelpillidest erinev toon – mahe ja leplik, sume ja soe. Üles astuvad Xiaonan Nie (kontrabass), Nina Kawaguchi (viiul) ning Anneli Tohver (klaver).
  • Detsembris aga kuuleme, mida on pakkuda säravatel noortel interpreetidel, kes küll veel õpilase staatuses, kuid juba saavutanud silmapaistvaid tulemusi rahvusvahelistel konkurssidel.

Sissepääs kontsertidele on tasuta.

Sarja korraldavad koostöös Tallinna Keskraamatukogu ja MTÜ Kammermuusikud.

Lisainfo: Tallinna Keskraamatukogu muusikaosakonna juhatajalt Kaie Viigipuu−Kreintaalilt telefonil 683 0913 ja e-posti aadressil Kaie.Viigipuu@nulltln.lib.ee

 

06.09.2018