Külas on kirjanik Lauri Vahtre

Reedel, 26. jaanuaril kell 17.30 toimub Tallinna Keskraamatukogu suures saalis (Estonia pst 8) lugemisprogrammi „Raamatuga kevadesse” raames kohtumine kirjanikuga.

Noortele ja täiskasvanutele suunatud lugemisprogrammi kuuendal hooajal on esmakordselt võimalus hooaja keskel kohtuda programmi nimekirjas oleva raamatu autoriga ja vahetada muljeid loetud raamatute üle. Külas on ajaloolane ja kirjanik Lauri Vahtre, kelle teos “Eestlane seest ja väljast” on üks populaarseimatest raamatutest. Läbivad märksõnad osalejate tagasisidelehtedel on olnud: mõnus, humoorikas, nauditav, sorav. Osalejate tagasisidega saab tutvuda raamatukogu veebilehel. Muusikaliselt astub üles noortekollektiiv “The Scream Queens”, mille eestvedajaks on Suurbritanniast pärit raamatukogu vabatahtlik Imogen.

Lugemisprogrammi teema on „Eestlased muutuvas maailmas”. Lugemisprogrammi kuues hooaeg on pühendatud Eesti Vabariigi 100. aastapäevale ning tõstab esile eestlastest ja Eestist kirjutatud head kirjandust. Lugemisprogrammi on valitud väärtteosed, mis peegeldavad eestlaste kogemuslugusid nii meil kui ka võõrsil, mõeldes minevikule ja vaadates tulevikku.

Kõigis keskraamatukogu teenindusosakondades, haruraamatukogudes ja raamatukogubussis ootavad huvilisi lugemispassid ja tagasisidelehed. Peale raamatu lugemist ja tagasisidelehe täitmist saab osaleja raamatukogus oma lugemispassi templi. Programmi lõpuüritusele on oodatud kõik, kes on 30. aprilliks 2018. a läbi lugenud 15 teost ja andnud nende kohta tagasisidet.

Kõigi osalejate vahel loositakse kord kuus välja raamatuid. Lugemisprogrammi toetavad Apollo Holding OÜ ja kirjastus Nornberg & Co.

Programmi lisainfo on Tallinna keskraamatukogu veebilehel ja Facebookis.

Ürituse läbiviimist toetab Eesti Kultuurkapital.

 

27.12.2017